Szafa to niezbędny element wyposażenia każdego wnętrza, a przy wyborze odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę estetykę i funkcjonalność. Alternatywą dla gotowych konstrukcji są modele robione na wymiar. Jaki jest koszt szafy? Dlaczego meble na wymiar są doskonałym rozwiązaniem?

Data dodania: 2024-01-15

Wyświetleń: 173

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ile kosztuje szafa na wymiar?

Szafa na wymiar cennik

Szafa na wymiar cennik zależy od kilku składowych, które można modyfikować według indywidualnych upodobań, przez co trudno określić, ile pieniędzy trzeba wydać, by stworzyć wymarzoną aranżację. Koszt mebla uzależniony jest przede wszystkim od gabarytów. Im większy rozmiar szafy, tym wyższa cena jej produkcji, a co za tym idzie – zakupu. Za niewielki, dwudrzwiowy mebel, który podkreśli wygląd wnętrza, trzeba zapłacić mniej więcej 2,5 tys. złotych. W przypadku szaf, zasłaniających całą ścianę, koszt ten będzie kilkukrotnie wyższy.

Ile kosztuje metr szafy wykonanej z drewna?

Kolejnym ważnym czynnikiem, wpływającym na ostateczną cenę jest rodzaj zastosowanych materiałów. Drewniana szafa na wymiar prezentuje się elegancko i oryginalnie, jednak jej zakup będzie kilkukrotnie droższy od modelu stworzonego z tworzywa sztucznego. Alternatywnym, tańszym rozwiązaniem, jest wybór mebla z płyty wiórowej lub pilśniowej z dodatkowym pokryciem, chroniącym przed czynnikami zewnętrznymi. Cena szafy uwarunkowana jest też jakością frontów. Najmniej odporne na uszkodzenia i zarysowania modele wykonane są z płyty drewnopodobnej. Najbardziej efektownym wykończeniem jest szkło dekoracyjne albo kamień. Takie szafy kosztują jednak kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Drzwi przesuwne a tradycyjny system otwierania

Szafy przesuwne doskonale sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, o nietypowym układzie ścian. Dzięki nim dostęp do wnętrza mebla nie jest ograniczony, a otwierając szafę, nie zabieramy miejsca innym domownikom. Modele z drzwiami przesuwnymi robione na indywidualne zamówienie mogą mieć różnorodne prowadnice – stalowe lub aluminiowe. Pierwszy typ to najtańszy zakup szafy. Najdroższe są natomiast bezramowe drzwi przesuwne. Ile kosztuje szafa z aluminiowymi prowadnicami? Ze względu na świetną jakość, trzeba za nie zapłacić mniej więcej o 300 zł więcej niż za systemy stalowe.

Cena szafy – od czego jeszcze zależy?

Na to, ile kosztują szafy, może wływać także wyposażenie wnętrza szafy, takie jak specjalne uchwyty, wysuwane półki itp. Podobnie jak w przypadku innych elementów, cena dodatków zależy od ich formy i jakości wykonania. Od czego jeszcze zależy cena szafy? Duże znaczenie ma sam montaż. Jeśli dysponujemy odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami, możemy samodzielnie złożyć mebel. Montaż szafy wykonany przez profesjonalną ekipę zwiększy natomiast ostateczny koszt zakupu.

Szafa na wymiar – czy warto zdecydować się na jej zakup?

Trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje metr szafy na wymiar, jednak na pewno jest on wyższy od mebla w gotowej wersji. Czy warto zdecydować się na taką inwestycję? Oczywiście. Wymiar szafy możemy bezproblemowo dopasować do wielkości oraz rozkładu pomieszczenia. Co więcej, mamy wpływ na każdy element wykończenia. Możemy określić m.in. głębokość mebla, wysokość szafy, rodzaj płyty meblowej, system otwierania szafy, wykonanie frontów, funkcjonalność szafy itp. Szafa na wymiar jest zatem idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą stworzyć oryginalną aranżację dostosowaną do własnych upodobań i potrzeb. Choć meble tworzone na indywidualne zamówienie są droższe od gotowych wersji, wielu producentów oferuje specjalne promocje. Szafa na wymiar cennik nie zawsze prezentuje się zatem tak samo i warto sprawdzać dostępność rabatów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena