Przedpokój to małe pomieszczenie prowadzące do domu lub mieszkania. Choć spędza się w nim tylko chwilę, to wystrój ma ogromne znaczenie. Przytulny hall pozytywnie wpływa na odbiór pozostałych pomieszczeń. Jednak najważniejsze, aby było to praktyczne miejsce, w którym możemy zostawić buty i kurtki. Warto znaleźć funkcjonalne meble.

Data dodania: 2023-11-07

Wyświetleń: 79

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Urządzamy wejście do domu - garderoba do przedpokoju

Co jest potrzebne w przedpokoju?

Ze względu na pełnione funkcje, w przedpokoju powinny znaleźć się odpowiednie meble. To pomieszczenie jest zwykle niewielkie, dlatego warto postawić na ściany w jasnych kolorach. Także meble powinny być ciepłe i jasne. Drewno to świetny wybór. A na jakie meble postawić?

W przedpokoju zostawia się obuwie i odzież wierzchnią. Potrzebna więc będzie szafka do butów i wieszaki na kurtki i płaszcze. Nowoczesna garderoba to świetne rozwiązanie. Pozwala ona schować zawartość za drzwiczkami. W ten sposób z łatwością zachowamy porządek, a przedpokój będzie sprawiał wrażenie większego.

Dla optycznego powiększenia wnętrza nie może zabraknąć lustra. W połączeniu z jasnymi ścianami i szafami w kolorze białym da ono wrażenie przestronności. To szczególnie ważne we wnętrzu bez okien, do którego nie docierają promienie słoneczne. Lustro może wisieć na ścianie lub drzwiach szafy.

Dodatkiem funkcjonalnym będzie też wygodne siedzisko, na którym włożymy buty i posadzimy dziecko. Aby nie tracić przestrzeni, której mamy już niewiele, dobrze jest wybrać takie, które będzie miało szuflady w dolnej części.

Jakie szafki do przedpokoju wybierać?

Na rynku znajdziemy szafy o różnych rozmiarach i układzie półek. Trzeba brać pod uwagę dostępną przestrzeń i nasze potrzeby. Do powieszenia odzieży wierzchniej można użyć wieszaków, a do butów wykorzystać odkryte półki. Jednak użycie mebli krytych będzie cieszyć oko domowników, bo w pomieszczeniu będzie czysto. Funkcjonalna garderoba do przedpokoju powinna mieć wieszak, ale też kilka mniejszych szafek na obuwie i akcesoria potrzebne przy wyjściu z domu. Pamiętajmy, że szafa do przedpokoju jest też dla gości. Musi mieć miejsce dla ich ubrań.

Rozbudowana i mała garderoba

Nowoczesne garderoby pełnią wiele funkcji. W każdym mieszkaniu mogą mieć inne zastosowanie. Ważne, żeby zapewniały wygodne przechowywanie ubrań i obuwia. Praktyczność i funkcjonalność to podstawa. Nie bez znaczenia jest również styl. Garderoba do przedpokoju ma zdobić wnętrze. Jaką więc wybrać?

Warto wykorzystać całą powierzchnię pomieszczenia i wstawić garderobę wysoką. Jeśli mamy tylko małe fragmenty ściany, to lepiej mieć kilka mniejszych szaf. W nowoczesnych mieszkaniach meble modułowe pojawiają się często.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena