Piecyk gazowy to niepozorne urządzenie które zapewnia nam ciepłą wodę w każdym domu. Czy warto ryzykować i samodzielnie brać się za jego montaż? Obalamy mity!

Data dodania: 2023-11-06

Wyświetleń: 72

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaki piecyk gazowy wybrać do mieszkania i małego domu?

Poszukując odpowiedniego piecyka gazowego do mieszkania bądź małego domu zapewne większość osób kieruje się przede wszystkim ceną produktu. To błąd! Dlaczego? Wybór odpowiedniego piecyka gazowego jest przeważnie zakupem na dobrych kilka lat. 

Trzeba uwzględnić kilka parametrów które w perspektywie czasu, mimo początkowo droższego zakupu, zwrócą nam się kilkukrotnie w przeciągu eksploatacji piecyka. Wybierając piecyk musimy uwzględnić szacunkową ilość ciepłej wody jaką będziemy wykorzystywać, najlepiej z uwzględnieniem ilości domowników. Odpowieni wybór pozwoli oszczędzić nam pieniądze na oszczędności gazu, jak i na kosztach samego piecyka gazowego. Do małego mieszkania będzie odpowiedni inny piecyk gazowy, a inny do małego bądź średniej wielkości domu będze wymagany większy i bardziej wydajny piecyk gazowy.

Czy samodzielny montaż piecyka gazowego / gazowego podgrzewacza wody jest możliwy?

Tak, teoretycznie każda domowa "złota rączka" jest w stanie na własną rękę podjąć się wymiany piecyka gazowego / gazowego podgrzewacza wody. Jednakże niektórzy producenci renomowanych firm np. junkersy gazowe powinny być montowane przez fachowca który posiada odpowiednie uprawnienia, atesty oraz wiedze. Tutaj przede wszystkim musimy pamiętać, że chodzi o zdrowie nasze i naszych domowników. Po każdym montażu jak i po wykonanym serwisie koniecznym jest sprawdzenie poprawności działania jak i zbadanie czujnikiem gazu czy na łączeniach przewodów nie ma jakichkolwiek nieszczelności w których potencjalnie gaz może się ulatniać.

Odpowiedni specjalista dodatkowo może nas przeszkolić z optymalnego użytkowania konkretnego modelu, pomoże ustawić parametry będące złotym środkiem pomiędzy wydajnością a oszczędnościami. Ponadto zatrudniając specjalistę mamy pewność, iż montaż będzie wykonany w sposób profesjonalny, będziemy w pełni bezpieczni, i nasz piecyk gazowy reguralnie serwisowany będzie nam służył przez długie lata.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena