Na rynku jest wiele modeli baterii łazienkowych. Wybór wcale nie jest prosty. W pierwszej kolejności trzeba dopasować baterię do rodzaju wanny. Pod uwagę trzeba brać też miejsce jej zamontowania. Wybór może też zależeć od tego, ile można przeznaczyć zasobów finansowych na zakup baterii wannowych. W artykule wyjaśniamy, jak wybrać baterie do wanien.

Data dodania: 2023-08-10

Wyświetleń: 119

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Idealna łazienka, czyli jak wybrać baterie do wanien?
  1. Baterie wannowe dla każdego
  2. Baterie wannowe: jakie są rodzaje?
  3. Baterie do wanien w nowoczesnych łazienkach 

Konsumenci planujący remont i aranżację łazienki zastanawiają się, jaka bateria wannowa będzie dla nich najlepsza. Zastanawiają się, czy ma być to bateria wannowa ścienna, czy bateria wannowa z prysznicem. Analizowana jest też oszczędność wody. Są osoby, które mając wannę, chcą brać też szybki prysznic. Bateria do wanny jak najbardziej współgra z zestawem prysznicowym. Baterie do wanien występują w różnych cenach. Od inwestora zależy, czy łazienka ma być w wersji ekonomicznej, czy luksusowej. Nowoczesne baterie wannowo — prysznicowe to idealne rozwiązanie w łazienkach, gdzie nie ma możliwości zamontowania kabiny prysznicowej, gdy jest już wanna. Może też być tak, że domownicy preferują kąpiele w wannie, w prysznic traktują jako alternatywę. Bateria wannowo — prysznicowa może zastąpić typową kabinę prysznicową, pod warunkiem że osoby korzystające z łazienki są w stanie wejść do wanny (chodzi o osoby w zaawansowanym wieku). 

Bateria wannowa dla każdego

W dzisiejszych czasach każdy może zdecydować się na montaż wanny. Wyjątkiem są sytuacje takie jak bardzo małe łazienki (na przykład w blokach z wielkiej płyty, gdzie wanna zajmuje zbyt wiele miejsca). Kupując wannę, trzeba wiedzieć, jaką należy wybrać baterię wannową. Można skorzystać z porady ekipy remontującej łazienkę lub hydraulika, który doskonale wie, jak dobrać baterię ścienną i jaka słuchawka prysznicowa może sprawdzić się w danej łazience. Standardowy zestaw prysznicowy do wanny to niewielki wydatek, ale wymagający inwestor nie zdecyduje się na takie rozwiązanie. Produkt ma być wysokiej jakości, trwały i pod każdym względem estetyczny. 

Baterie wannowe: jakie są rodzaje?

Do wyboru są baterie wannowe ścienne, baterie wannowe w stylu retro, wielootworowe lub wolnostojące. W ostatnich latach sporym zainteresowaniem cieszy się bateria wannowa podtynkowa. Baterie mogą być jedno lub dwuuchwytowe. Mogą to być też baterie ze składaną wylewką. Jak widać, w sklepach można spotkać wiele różnych modeli. Wybór zależy od tego, jakie opcje preferują inwestorzy. W każdym razie bardzo wygodną opcją jest wanna z możliwością wzięcia szybkiego prysznica. Zestawy prysznicowe ułatwiają oszczędzanie wody (używa jej się mniej niż przy kąpieli w wannie). Nie każdy oczywiście będzie zastanawiać się nad takimi oszczędnościami, Natomiast w niektórych miastach kwota należna do zapłacenia za wywóz odpadów w danym gospodarstwie domowym jest uzależniona od zużycia wody. W grę wchodzą też kwestie klimatyczne. Baterie wannowe oszczędzające wodę powinny mieć zastosowanie w każdy domu, któremu zależy na ekologii. 

Baterie do wanien w nowoczesnych łazienkach 

W sklepach można kupić baterie wannowe o urozmaiconej kolorystyce. Może to być bateria w kolorze chromu, czarna, biała lub metaliczna. Dobór koloru baterii wannowej jest zawsze sprawą indywidualną. Zależy to od stylistyki wnętrz. Kolor może być wybrany samodzielnie lub zarekomendowany przez projektanta. Przykładem innowacyjnego produktu, który polecany jest do nowoczesnych łazienek, jest bezdotykowa bateria do wanny. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena