Mieszkanie w Warszawie – jakkolwiek jest dla wielu osób marzeniem – może być z wielu powodów sporym obciążeniem, a dobrą alternatywą będzie wybór jednej z podwarszawskich miejscowości. Jakie to ma zalety w stosunku do mieszkania w stolicy? Dlaczego warto wybrać Pruszków albo Piaseczno?

 

Data dodania: 2023-08-01

Wyświetleń: 93

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wygodniej będzie zamieszkać pod Warszawą!

Będzie taniej

Na początek coś oczywistego – mieszkania Piaseczno są po prostu zdecydowanie tańsze od mieszkań w samej Warszawie. Zresztą to samo dotyczy mieszkań w innych podwarszawskich miejscowościach. Choć nadal trzeba będzie sięgnąć czasem dość głęboko do kieszeni – wszystko tu zależy od cen konkretnej inwestycji – to jednak nie ma mowy o absurdalnych wycenach, do których przyzwyczaili potencjalnych klientów deweloperzy w stolicy. Mniej też będzie dodatkowych kosztów, a miejsca w garażu podziemnym nie będą kosztowały tyle, co drugie mieszkanie. To jednak jest oczywiste dla wszystkich. Gdzie więc szukać zaskoczenia?

Płynniejsza komunikacja

Jak wygląda komunikacja w Warszawie, to każdy chyba wie. Odpalenie rano własnego auta to w zasadzie początek naprawdę długiego stania w korkach. Tymczasem mieszkania Pruszków położone w pobliżu przystanków WKD pozwalają zaoszczędzić masę czasu. Nawiasem mówiąc, w opinii wielu osób WKD to jedyna kolej w Polsce, która działa punktualnie. Do tego można dodać też inne formy zbiorkomów, a jeśli chcesz wyjechać z Pruszkowa czy Piaseczna gdzieś dalej własnym autem, to dzięki temu, że spora część tych miejscowości jest budowana z myślą o płynnej komunikacji, będzie to znacznie łatwiejsze niż na ciasnych, warszawskich ulicach. I choć brzmi to niemal niedorzecznie, w wiele miejsc w Warszawie będzie można dotrzeć sprawniej spod stolicy, niż poruszając się tylko między dzielnicami.

To kompletne miasta

Wiele osób marzy o wyprowadzce do Warszawy, ponieważ stolica wydaje się miastem najbardziej ze wszystkich kompletnym, w którym można zaspokoić wszystkie swoje potrzeby. Tymczasem wszystkie mniejsze miejscowości w obrębie aglomeracji warszawskiej przez ostatnie kilkanaście czy dwadzieścia lat też rozwijały się dynamicznie. Dobre restauracje? Są. Firmy, w których nieźle płacą – coraz więcej. Miejsca relaksu i wypoczynku? Bez problemu. Nawet pracując w Warszawie, można nie mieć żadnej potrzeby, żeby jeździć do stolicy w innych celach. Wygoda związana z mieszkaniem w mniejszej miejscowości, którą łatwo jest ogarnąć i poznać, jest atutem, z którego wiele osób początkowo nie zdaje sobie sprawy.

Większy komfort – też pod Warszawą

Czy w Warszawie są wygodne mieszkania? Oczywiście, tyle że za każdy punkt zwiększający wygodę, trzeba jeszcze bardziej podnieść cenę. Ze względu na mniejsze koszty inwestycji poza stolicą, deweloperzy mogą tam pozwolić sobie na więcej i tworzyć wygodniejsze budynki i osiedla. Jasne, nadal spora część z nich będzie do maksimum wykorzystywała dostępną przestrzeń, ale nie będzie problemów na przykład z przesadnie wąskimi miejscami parkingowymi, brakiem placu zabaw albo zabetonowaniem całego osiedla. Mniejsze miasta z wielu powodów dają większą swobodę w przygotowywaniu nowych inwestycji, a to przekłada się na wyższy komfort w cenie wciąż znacznie niższej niż w samej Warszawie.

Pewność niekłopotliwego sąsiedztwa

Małe miejscowości – Pruszków, Piaseczno czy Wołomin – też mogą rozwijać się bardzo dynamicznie, ale nie w tak patologiczny sposób, jak Warszawa. Tu nie ma obaw, że po paru latach pod oknami wyrośnie biurowiec z wielkim parkingiem albo głośny sklep. Rozwój mniejszych miejscowości odbywa się w sposób bardziej planowy i wybierając mieszkanie pod Warszawą, można mieć pewność, że w dającej się przewidzieć przyszłości nie spadnie atrakcyjność danej lokalizacji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena