Ratownik medyczny to niezwykle odpowiedzialny i ważny zawód. Ze względu na charakter pracy każdy ratownik musi mieć specjalny strój. Zastanawiasz się, co jest obowiązkowe dla ratowników? Nie wiesz, gdzie kupić taką odzież? Wyjaśniamy!

 

 

Data dodania: 2023-06-28

Wyświetleń: 116

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odzież ratownicza – gdzie i co warto kupić?

Najważniejsze elementy stroju ratownika medycznego

Nie wiesz, z czego musi się składać każdy strój ratownika medycznego? Otóż podstawowy komplet zawiera t-shirt albo koszulkę polo, spodnie, a także bluzę, polar albo kurtkę. Wszystko zależy oczywiście od pory roku i aktualnych warunków atmosferycznych, a także preferencji danej osoby. Oprócz tego strój dopełniają ochronne buty, a zimą także czapka i komin. Nieodłącznym elementem wyposażenia ratownika medycznego są również rękawiczki, które chronią przed urazami i infekcjami.

Warto wiedzieć, że odzież ratownicza ma określone barwy, a mianowicie czerwień (wpadającą niekiedy w pomarańcz) i czerń. Często ubrania te mają elementy fluorescencyjne, które mogą pełnić funkcję np. odblasków. Bardzo ważne są też symbole i napisy informujące o tym, iż dana osoba jest ratownikiem.

Czym wyróżnia się odzież ratownicza?

Zastanawiasz się, czym musi charakteryzować się odzież ratownicza? Otóż przede wszystkim musi ona skutecznie chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ratownicy pracują niezależnie od pogody i niestraszne muszą być im śnieżyce, wichury, mróz czy upał. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby ich strój zapewniał komfort i swobodę ruchów. Odzież ratownicza zazwyczaj jest wykonana z bawełny z dodatkiem elastanu albo poliestru. Syntetyki poprawiają wchłanianie wilgoci oraz nie pozwalają na rozwój grzybów.

Warto także mieć świadomość tego, że ratownicy medyczni często mają kontakt z niebezpiecznymi substancjami, środkami chemicznymi, a także drobnoustrojami i brudem. W związku z tym ważne jest, aby ubranie stanowiło dobrą barierę ochronną. Istotne jest m.in. to, aby było odpowiednio dopasowane.

Gdzie kupić odzież ratowniczą?

Nie wiesz, gdzie najlepiej kupić odzież ratowniczą? Warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego arthaft-sklep.pl, gdzie znajdziesz ubrania z wysokiej jakości materiałów. Spełniają one niezbędne normy BHP i zapewniają wygodę oraz bezpieczeństwo. Wybór rozmiarów i krojów jest naprawdę duży. Co ważne, istnieje możliwość wykonania na stroju nadruków oraz umieszczenia specjalnych naszywek.

Jak widać, odzież ratownicza musi spełniać konkretne wymogi. Przede wszystkim ważne jest, aby stanowiła skuteczną ochronę, a zarazem była komfortowa. Jeśli szukasz sklepu z odzieżą dla ratowników, koniecznie odwiedź Art-Haft.Licencja: Creative Commons
0 Ocena