Podłoga jesionowa to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale także estetyczny element, który dodaje charakteru i ciepła do każdego wnętrza. Dzięki swojej wytrzymałości, naturalnemu pięknu drewna oraz różnorodności kolorów, deski jesionowe stanowią doskonały wybór dla tych, którzy pragną stworzyć unikalną i trwałą podłogę. Bez względu na styl aranżacji, podłoga jesionowa wspaniale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi wnętrzami.

Data dodania: 2023-06-28

Wyświetleń: 99

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto użyć deski jesionowej na swoją podłogę?

Dlaczego warto użyć deski jesionowej na swoją podłogę?

Deska jesionowa to doskonały wybór, jeśli szukasz wysokiej jakości i trwałej podłogi. Jesion charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością. Jest to drewno o gęstej strukturze. Deski jesionowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymują nawet intensywne użytkowanie. Nie musisz martwić się o rysy, zadrapania czy wgniecenia, ponieważ podłoga z jesionu będzie utrzymywać swoją estetykę na długi czas.

Kolejnym atutem desek jesionowych jest ich naturalne piękno. Jasna, ciepła barwa drewna nadaje pomieszczeniu przytulny i elegancki wygląd. Deski jesionowe posiadają unikalne, charakterystyczne słoje i teksturę, które dodają głębi. Bez względu na to, czy preferujesz tradycyjny, rustykalny czy nowoczesny wystrój wnętrza, deska jesionowa doskonale wkomponuje się w każdy styl.

Ciemna odsłona podłogi jesionowej

Oprócz klasycznych jasnych odcieni, jesion występuje również w ciemnych wariantach dzięki czemu można dostosować go do wybranego stylu pomieszczeń.

Wybór desek o ciemniejszych odcieniach pozwala na stworzenie eleganckiego i wyrafinowanego nastroju. Jeśli chcesz wprowadzić kontrast pomiędzy podłogą, a jasnymi ścianami, deski jesionowe w ciemnych barwach sprawdzą się doskonale. Ciepłe brązy, głębokie czernie i intensywne szarości, nadają pomieszczeniom nowoczesny, luksusowy lub minimalistyczny charakter.

Pielęgnacja podłogi i jej trwałość

Warto również wspomnieć o trwałości desek jesionowych. Jeśli zostaną odpowiednio zaimpregnowane i pielęgnowane, mogą wytrzymać przez długie lata. Pielęgnacja deski podłogowej, zarówno olejowanej jak i lakierowanej, jest kluczowa dla jej trwałości i estetyki. Należy regularnie czyścić podłogę z kurzu, usuwać plamy i unikać nadmiaru wody.

W przypadku desek jesionowych, które są olejowane, warto regularnie odświeżać je specjalnym olejem. Natomiast deski lakierowane należy czyścić delikatnymi detergentami, aby zachować ich trwałe wykończenie. Regularne czyszczenie i zabezpieczanie podłogi przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi zachowa jej doskonały stan na długo.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena