Zabudowa balkonów może być sporym wydatkiem, ale przede wszystkim jest znakomitym sposobem na zwiększenie komfortu mieszkania. Każdy, kto decyduje się na wykonanie zabudowy, kieruje się własnymi potrzebami, ale wśród wszystkich argumentów „za” jest 5 takich, które pojawiają się wyjątkowo często.

Data dodania: 2023-06-16

Wyświetleń: 98

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto zabudować balkon? 5 najważniejszych powodów!

Będzie ciszej

Zabudowa balkonów w Warszawie jest popularna dlatego, że czego by o stolicy nie mówić, nie jest to ciche miasto. Mimo całego postępu technologicznego w budownictwie problemu głośnych mieszkań nie udało się wyeliminować i zabudowa balkonu często jest najlepszym sposobem na zagwarantowanie sobie ciszy i spokoju w środku. To ważne dla komfortu, ale jest to również sposób na to, żeby realnie zwiększyć wartość mieszkania, więc coraz częściej zdarza się, że zabudowy są wykonywane na balkonach mieszkań przeznaczonych do sprzedaży.

Prawidłowo wykonana zabudowa może hałas z zewnątrz stłumić do poziomu ledwie słyszalnego szmeru, choć skuteczność w tym zakresie zależy też od wybranego typu zabudowy. Jeśli zabudowa balkonów w Warszawie ma być sposobem na to, żeby mieszkać ciszej, to warto zrealizować ją w firmie z dużym doświadczeniem.

Dodatkowa przestrzeń do wykorzystania

Choć małe mieszkania mają oczywiście swoje zalety, to jednak wiele osób nie korzysta na co dzień z balkonu i przekształcenie go w dodatkową przestrzeń, w której można ustawić niewielki stolik kawowy lub nawet urządzić stanowisko pracy na home office, jest wizją nader kuszącą. Zabudowa balkonów w Warszawie to sposób na to, żeby nareszcie w sposób efektywny wykorzystać dodatkowe kilka metrów kwadratowych, które w naprawdę wielu przypadkach służą jedynie jako miejski odpowiednich strychu.

Poprawa efektywności energetycznej mieszkania

Na co dzień nikt raczej nie rozważa kwestii efektywności energetycznej, ale kiedy przychodzą rachunki za ogrzewanie, chyba każdy ma chwilę zawahania. A ponieważ wyjście na balkon – i przylegające do drzwi balkonowych okna – często stanowią punkty ucieczki ciepła, to zabudowa balkonów w Warszawie może być świetnym sposobem na to, żeby temu problemowi zaradzić przynajmniej częściowo.

Znów – to, jak skuteczną izolację przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi będzie stanowiła zabudowa, zależy w dużej mierze i od typu wykonanej zabudowy i od tego, jak starannie zostaną przeprowadzone prace. Nie ulega jednak wątpliwości, że ten jednorazowy wydatek pozwala obniżyć koszty eksploatacyjne na lata. Zresztą nie chodzi tylko o same koszty ogrzewania, bo przecież zabudowa w sposób kompleksowy chroni przez ogólnie niekorzystnymi warunkami na zewnątrz.

Większa prywatność i bezpieczeństwo

Dodatkowa przegroda oddzielająca mieszkanie od świata na zewnątrz to zawsze większa prywatność i dodatkowe zabezpieczenie. Zwłaszcza ten ostatni punkt jest istotny, ponieważ drzwi balkonowe i okna do otwarcia z zewnątrz nie wymagają żadnych szczególnych narzędzi i właściwie nawet trudno o nich mówić jako o sensownej zaporze. Czy da się pokonać zabudowę balkonu? Oczywiście, ale to kolejna przeszkoda, która wielu włamywaczy bardzo skutecznie zniechęci.

Po prostu estetyka

O ile latem jest jeszcze trochę możliwości, żeby balkon w jakiś sposób udekorować i poprawić jego estetykę, to już zimą naprawdę jest to bardzo trudne. Zabudowy balkonów pozwalają natomiast stworzyć coś w rodzaju kieszonkowych ogrodów zimowych albo w inny sposób podnieść walory estetyczne. Tutaj możliwości są niemal nieograniczone, a zacząć należy od tego, że już zabudowa sama w sobie często jest zdecydowanie ładniejsza niż oryginalny projekt balkonu. Czasem więc nie trzeba nawet dodatkowych argumentów, żeby uznać, że zabudowany balkon – poza wszystkimi funkcjonalnymi korzyściami, jakie zapewnia – jest po prostu ładniejszy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena