Moda na szablonowe aranżacje wnętrz bezpowrotnie minęła. Obecnie w dekoracji domów i mieszkań liczą się rozwiązania, które pozostają spójne ze stylem właściciela. Bardzo często łączą się one z aktualnymi trendami, pozwalając uzyskać ciekawy efekt. Nowy trend to ogromna szansa dla rękodzielników. Osoby, które sprawnie posługują się szydełkiem, w tym sezonie powinny wykorzystać kordonek maxi w odcieniu głębokiej fuksji. W jakich projektach sprawdzi się szczególnie dobrze?

 

 

Data dodania: 2023-06-01

Wyświetleń: 76

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiosenna metamorfoza wnętrza? Pomoże Ci kordonek maxi w odcieniu głębokiej fuksji

Czym jest kordonek i co można z niego zrobić? 

Zgodnie z definicją, kordonek to odpowiednio skręcona nić jedwabna lub bawełniana, przeznaczona m.in. do szydełkowania. Obecnie w sprzedaży pojawiają się kordonki poliestrowe, jednak cieszą się one stosunkowo małym zainteresowaniem rękodzielników. Kordonek jest powszechnie wykorzystywany do wyrobu elementów dekoracyjnych, np. serwetek, zazdrostek i bieżników. Bardzo dużą popularność zyskały szydełkowe poszewki na poduszki, dywaniki i podkładki. Nie ma w tym nic dziwnego. Dziergane akcesoria do domu lub mieszkania pozwalają zaprowadzić we wnętrzu wyjątkowy klimat. Szczególnie warto zwrócić uwagę na kordonek maxi w odcieniu głębokiej fuksji: https://niteczka.pl/pl/p/KORDONEK-MONIKA-bawelna-jak-MAXI-550m-FUKSJA-3474/39. Intensywny kolor przełamie monotonię aranżacji i zadba o jej lekkość. 

Unikalne dekoracje wnętrz z kordonka maxi w odcieniu głębokiej fuksji

Ozdoby w kolorze głębokiej fuksji to doskonały wybór do wnętrz jasnych i przestronnych. Róż fantastycznie współgra z bielą, pozwalając uzyskać efekt energetyzującego kontrastu. Szydełkowe serwetki, podkładki i obrusy dobrze będą prezentowały się na jasnych i szklanych blatach, ale mogą być ozdobą także ciemniejszy mebli, np. w odcieniach szarości. Ze względu na charakterystyczny połysk nici, należy zestawiać je z powierzchniami o matowym wykończeniu. Wówczas dekoracja nie będzie przesadzona. 

Jakie szydełko wybrać do kordonka maxi? 

Wybór kordonka to zbyt mało, jeśli zależy Ci na doskonałym efekcie. Równie ważne jest odpowiednie szydełko. W przypadku proponowanego kordonka maxi w odcieniu głębokiej fuksji doskonale sprawdzi się szydełko 1,5 – 2,5. To wybór, który zadba o komfort i efektywność pracy i pozwoli osiągnąć perfekcję detali. Przerabianie wzorów, również bardziej wymagających z takim duetem nie będzie żadnym problemem. Nie ma znaczenia, że Twoja przygoda z dzierganiem dopiero się rozpoczyna.Licencja: Creative Commons
0 Ocena