Wybierając się w podróż do Słowenii, wielu turystów zastanawia się, jaki środek transportu wybrać – samochód czy samolot? Słowenia to piękny kraj, który zdecydowanie warto odwiedzić, a sposobów na podróżowanie jest mnóstwo. Dziś skupimy się jednak na podróży autem oraz samolotem.

Data dodania: 2023-05-11

Wyświetleń: 144

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Samolotem czy autem? Jaki środek transportu wybrać, wybierając się w podróż do Słowenii?

Autem do Słowenii

Wielu turystów decyduje się na podróż autem. Własny samochód dają dużą swobodę i wolność. Możemy zatrzymać się nim w najmniej oczywistych miejscach i zwiedzać okolice, w których rzadko można spotkać turystów. Co więcej, Słowenia to bardzo mały kraj. Bez problemu można zwiedzić go wzdłuż i wszerz, odwiedzając wszystkie ciekawe miejsca po kolei, a to wszystko we własnym tempie i na własnych zasadach. Wybierając się do Słowenii swoim samochodem, musimy jednak pamiętać o winiecie – https://electronic-vignettes.com/winiety-slowenia/. Chcąc korzystać z dróg szybkiego ruchu w tym kraju, należy uiścić opłatę i kupić winietę, którą można kupić zarówno online, jak i stacjonarnie. Dzięki drogom ekspresowym i autostradom podróż jest szybka i przyjemna. To właśnie dzięki drogom szybkiego ruchu podróżowanie po Słowenii jest tak komfortowe.

Jazda samochodem ma jednak również swoje minusy. Do podróży należy odpowiednio się przygotować i nie chodzi tu tylko o dokładny przegląd auta, lecz także o zapoznanie się z przepisami drogowymi obowiązującymi w danym kraju. W tym przypadku nie warto ryzykować mandatem i do przygotowań podejść na poważnie. Warto zapisać sobie również wszystkie numery alarmowe, aby w razie kolizji i wypadku, wiedzieć, pod jaki numer zadzwonić. Wielogodzinna jazda autem to duża odpowiedzialność i spoczywa ona na kierowcy. Powinien więc robić regularne przystanki na odpoczynek i sen, aby podczas podróży nie doszło do niemiłych niespodzianek.

Samolot do Słowenii

Samolot to najszybszy z istniejących środków transportu. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich podróżnych, którzy w Słowenii chcą zwiedzić największe miasta. Słowenia to dość mały kraj, dlatego też znajdują się tam wyłącznie trzy lotniska – w Lublanie, Maribor i Portorož. Podróżując samolotem, podróżni nie muszą martwić się samą podróżą. Wystarczy, że wstawią się na lotnisku, przejdą kontrolę bezpieczeństwa i są gotowi do podróży! Podróż samolotem jest bardzo szybka, a dzięki niemu do Słowenii dostać możemy się nawet z najdalszego zakątka świata. Samolot odbiera jednak pewnego rodzaju wolność, ponieważ wyruszając w podróż samolotem, musimy pilnować ram czasowych, a wszystkie spóźnienia w tym przypadku nie wchodzą w grę.

Podróże mają być przede wszystkim przyjemne. Sama podróż to zazwyczaj najmniej przyjemna oraz bardzo męcząca część podróży, jednak nie musi tak być. Każdy z nas lubi inny styl podróżowania. Jedni wybierają samochód, drudzy samolot, jeszcze inni pociąg czy autobus. Sposobów na podróżowanie jest naprawdę wiele i każdy z nich jest dobry. Trzeba jedynie dostosować go do swoich wymagań i preferencji. Słowenia to piękny kraj. Można zwiedzić go wzdłuż i wszerz podróżując samochodem bądź przylecieć samolotem do stolicy. Wszystko zależy, czego oczekujemy, od tego rodzaju podróży. W Lublanie poznać możemy życie kulturalne, smaki Słowenii i przyjrzeć się z bliska pięknym budynkom. Podróżując autem, możemy zatrzymywać się w najmniej oczywistych miejscach, zwiedzać małe miasta i wioski oraz poznać codzienne życie mieszkańców kraju. Jedno wiemy na pewno, Słowenia to kraj zdecydowanie warty odwiedzenia!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena