Przed Tobą remont kuchni? Jeśli Twoja kuchnia ma ograniczony metraż, przed Tobą nie lada wyzwanie. Jak urządzić małą kuchnię, aby mimo to była przestronna? Sprawdź.

Data dodania: 2023-04-20

Wyświetleń: 321

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Mała kuchnia – jak urządzić? Praktyczne rozwiązania

Mała, przestronna kuchnia? To możliwe!

Jak urządzić małą, przestronną kuchnię? To możliwe, jednak w wielu przypadkach wymaga pomocy ze strony projektanta wnętrz – https://emiliapatysiak.pl/. Układ mebli nie powinien przytłaczać tak małego pomieszczenia, dlatego o pomoc warto zwrócić się do profesjonalisty. Kuchnia odgrywa ważną rolę w życiu każdego z nas. Nie dziwi więc fakt, że musi być ona przede wszystkim praktyczna. W takim przypadku możemy skorzystać więc z dwóch opcji – kupić meble na wymiar od stolarza lub kupić gotowy zestaw mebli kuchennych. Zdecydowanie droższą opcją są meble na wymiar. Mimo to wiele osób decyduje się na meble od stolarza. Dlaczego? Ponieważ mają pewność, że będą doskonale dopasowane do wielkości i warunków panujących w kuchni. Kupno gotowych zestawów kuchennych to zawsze spore ryzyko. Przed zakupem należy więc wymierzyć każdą pojedynczą szafkę i sprawdzić, czy całość zmieści w kuchni z ograniczonym metrażem.

Mała kuchnia nie oznacza ograniczonej liczby sprzętu kuchennego. W takim wypadku warto postawić na szafki pod sam sufit. Dzięki temu wolna przestrzeń pod sufitem zostanie odpowiednio spożytkowana. W dodatkowych, górnych szafkach możemy przechowywać nieużywany na co dzień sprzęt kuchenny, zapasy jedzenia czy serwisy obiadowe na specjalne okazje. Jeśli mieszkasz w Kaliszu, koniecznie zapoznaj się z ofertą Patysiak Kuchnie – https://emiliapatysiak.pl/kuchnie-na-wymiar-kalisz/. Firma ta stawia na praktyczne rozwiązania i unikatowe projekty.

Minimalizm a mała kuchnia

W małej kuchni warto stosować się do zasad minimalizmu. Posiadasz niepotrzebny, od dawna nieużywany sprzęt lub uszczerbione szklanki i talerze? Pora się ich pozbyć lub dać im drugie życie. W małej kuchni nie ma miejsca na tego rodzaju rzeczy. Powinien znajdować się w niej wyłącznie sprawny sprzęt. Wszystkie inne przedmioty zajmują wyłącznie cenne, wolne miejsce. Aby optycznie powiększyć małą kuchnię, warto zdecydować się na białe ściany, jasne meble kuchenne, a także na jasne oświetlenie. W małej kuchni warto również wykorzystać każdy kąt. Warto zagospodarować więc puste ściany, a to wszystko za pomocą półek, na których zmieścić można różnego przedmioty, które warto mieć pod ręką np. słoiki z przyprawami, słoik z miodem czy zapas kawy. Jeśli chcesz mieć w kuchni, chociażby mały stół, możesz zdecydować się na kupno stołu składanego na ścianę. Gdy będziesz chciał spożyć posiłek, wystarczy, że go rozłożysz. Gdy będziesz potrzebować więcej miejsca, stół może pozostać złożony, a Ty swobodnie będziesz mógł poruszać się po całym pomieszczeniu. Na ścianie na specjalnych haczykach zawiesić można również patelnie, kubki, a na półce – drewniane deski, naczynia ceramiczne czy inne dekoracje kuchenne. W małych kuchniach nie ma też miejsca na przechowywanie zapasów żywności. Tę warto więc kupować na bieżąco, by szafki nie były wypchane po brzegi zapasami.

Urządzanie małej kuchni to spore wyzwanie, jednak jak najbardziej możliwe do zrealizowania. W tym wypadku warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, specjalizującego się w pomieszczeniach kuchennych. Jeśli zaś urządzaniem kuchni chcemy zająć się sami, wybór mebli powinien być przemyślany, a każda szafka odpowiednio zmierzona i przystosowana to wymiarów kuchni.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena