Marzysz o wnętrzu z charakterem, które zachwyci swoim niepowtarzalnym stylem, klimatem i stanie się tematem do rozmów wśród odwiedzających Cię gości? Wybierz płytki ścienne imitujące cegłę. Myślisz, że stare cegły nie nadają się do mieszkań? Wszystko zależy od tego, które wybierzesz i jak je wykorzystasz?
Więcej na ten temat piszemy poniżej.

Data dodania: 2023-04-12

Wyświetleń: 127

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego płytki z cegły to ciekawy sposób na aranżację wnętrz?

Dlaczego cegły na ścianę mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań?

Urządzając mieszkanie coraz częściej szukamy sposobu na to, aby nadać mu wyjątkowości. Możemy wybierać spośród kilku popularnych stylów: klasycznego, skandynawskiego, minimalistycznego, eklektycznego, industrialnego. Oczywiście wiele zależy od gustu domowników. Przykładowo skandynawskie wnętrze, które kojarzy się z bielą, nie przypadnie raczej do gustu zwolennikom ciemnych kolorów, kamienia i dużej ilości szkła. Są jednak rozwiązania, które mogą być pewnego rodzaju złotym środkiem, pod warunkiem, że zostaną umiejętnie wkomponowane. Należą do nich m.in. płytki ceglane, które nadają wnętrzu gustowny charakter, o ile zostaną umieszczona na jednej ścianie pomieszczenia.

Stara cegła w nowoczesnym wydaniu

Osoby, którym cegły na ścianach mogą kojarzyć się z nieotynkowaną, a tym samym niezadbaną powierzchnią możemy uspokoić. Cegła dekoracyjna cieszy się ogromną popularnością w nowoczesnych aranżacjach.
Firmy, które na co dzień wytwarzają płytki ceglane, m.in. e-ceglanafantazja.pl przywiązują ogromną wagę do ich jakości. Jako ciekawostkę należy dodać, że do produkcji płytek używa się starej cegły z tzw. rozbiórek budynków sprzed 50 lat i więcej lat. Dzięki temu cegły na ścianę są nie tylko niepowtarzalne, ale też posiadają historię.

Płytki ceglane są uniwersalne

Płytki dekoracyjne z cegły nadają się do niemal każdego rodzaju wnętrza - od klasycznego po industrialne, loftowe, vintage czy rustykalne. W większości przypadków pasują do pozostałych elementów aranżacji pomimo różnicy materiałów użytych do ich produkcji: drewno, metal, beton. Odpowiednia ich proporcja doda ciepła, uroku i oryginalności każdej ścianie. Jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji dla ściany z cegieł jest okolica kominków, które wbrew pozorom spotkamy nie tylko w domach.

Gipsowe płytki a montaż

Na koniec warto wspomnieć o ich walorach praktycznych. Płytki ze starej cegły występują w różnych kolorach, fakturach i wymiarach. To ułatwia dopasowanie ich do naszych indywidualnych upodobań.
Płytki z cegły są również łatwe w montażu i pielęgnacji. Nie wymagają specjalnych narzędzi ani klejów. Możemy pokusić się o to, aby układać je samodzielnie. Jeśli nie czujemy się na siłach, warto skorzystać z usług profesjonalnej ekipy montażowej. Ściana z cegieł jest odporna na wilgoć, temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zatem kupujesz lub remontujesz mieszkanie, rozważ cegły na ścianę jako alternatywę do tego co spotykasz na co dzień.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena