Aranżacja wnętrz nie jest zadaniem tak prostym, jak mogłoby się wydawać. Zapewne osobom, które nie miały z tym do czynienia, kojarzy się to jedynie z wybieraniem pięknych mebli i dodatków, czyli samymi przyjemnościami. Jednak prawda jest taka, że zaplanowanie przestrzeni w mieszkaniu tak, aby było funkcjonalne, to często wyższa szkoła jazdy! Dotyczy to zwłaszcza tych wnętrz, które nie mogą pochwalić się pokaźnym metrażem.

Data dodania: 2023-03-28

Wyświetleń: 277

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak urządzić małe mieszkanie? Praktyczne porady

W tym artykule przedstawimy praktyczne porady dotyczące urządzania małego mieszkania, które pomogą Ci wykorzystać każdy metr kwadratowy dostępnej powierzchni. Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze: kolorystyka

Wybierając kolorystykę do małego mieszkania, nie możemy dać się ponieść tak bardzo, jak w przypadku dużych wnętrz. Tutaj zdecydowanie lepiej będzie trzymać się jaśniejszej palety barw, zarówno jeśli chodzi o kolor ścian, jak i mebli. Dlaczego? Jasne kolory optycznie powiększą przestrzeń i dodają jej światła. Dzięki temu, nawet jeśli w pomieszczeniu znajduje się sporo mebli i nie ma pustych przestrzeni, to i tak będzie sprawiało wrażenie przestronnego. Warto unikać ciemnych kolorów, które sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się jeszcze mniejsze i przytłoczone.

Po drugie: minimalizm, czyli zrezygnuj ze zbędnych dodatków

Przy urządzaniu małego mieszkania złotą zasadą będzie less is more. Nawet jeśli masz zamiłowanie do różnego rodzaju dekoracij, nie daj się ponieść i nie zawalaj niepotrzebnie swojego mieszkania! W kawalerkach czy małych mieszkaniach dwupokojowych nie ma miejsca na to, aby zajmować niepotrzebnie przestrzeń. Zbyt wiele dekoracji i bibelotów sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się jeszcze bardziej zatłoczone i ciasne.

Czy to oznacza, że w małym mieszkaniu nie ma miejsca na ozdoby? Absolutnie nie! Postaw na minimalistyczne dodatki, które podkreślą styl mieszkania, ale nie przytłoczą go. Świetnym pomysłem na dodanie wnętrzu charakteru będą funkcjonalne dodatki, jak np. ozdobny zegar ścienny czy wieszaki do przedpokoju w stylu podkreślającym twoje mieszkanie.

Wiele ciekawych dodatków znajdziesz w sklepie internetowym sfmeble.pl:https://www.sfmeble.pl/

Po trzecie: postaw na wielofunkcyjne meble

Meble wielofunkcyjne to prawdziwy skarb w małych mieszkaniach! Wszelkiego rodzaju rozwiązania kilka w jednym będą tutaj na wagę złota. Szafy z wbudowanymi biurkami, łóżka z pojemnikami na pościel czy stoliki kawowe z szufladami to tylko kilka przykładów mebli, które pomogą Ci zaoszczędzić miejsce.

Wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe, warto przemycać meble do przechowywania. Może w pustym rogu pokoju dasz radę zmieścić wysoki regał? Warto też wykorzystywać takie miejsca jak np. kuchnia - szafki zabudowane pod sufit stworzą wiele przestrzeni. Jeśli masz puste miejsca na ścianach, warto rozważyć montaż prostych półek, gdzie ustawisz np.książki.

Podsumowanie

Wskazane przez nas trzy porady to absolutne podstawy przy urządzaniu małego mieszkania. Jednak zasad, o których warto pamiętać, jest o wiele więcej! Zastanów się przede wszystkim, czego oczekujesz od swojego mieszkania, bo prawdopodobnie nie uda ci się zaplanować wszystkich stref. Jeśli np. pracujesz zdalnie i wiesz, że potrzebujesz wygodnego miejsca do pracy, kosztem jednej z komód możesz umieścić w pokoju biurko z krzesłem. Planuj wszystko tak, aby mieszkanie odpowiadało twoim potrzebom!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena