Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej karmy dla psów? Jaka jest różnica między karmą premium a karmą ekonomiczną? 
Ludzie stają się coraz bardziej świadomi zdrowych nawyków żywieniowych. Zatem czym najlepiej karmić swojego czworonoga? W naszych umysłach rodzi się wiele pytań. Co powinien jeść nasz podopieczny, żeby był zdrowy? 

Data dodania: 2023-02-23

Wyświetleń: 94

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wysokiej jakości suche karmy dla psów premium czy tańsze ekonomiczne? Co się bardziej opłaca?

Poszukiwania odpowiedniej karmy dla naszego psa to nie lada wyzwanie. W końcu zależy nam na tym, żeby dieta miała pozytywny wpływ na zdrowie naszego pupila. Na początek warto zacząć od dokładnego czytania składników na etykietach. Im wyższa zawartość mięsa, witamin i minerałów, tym lepiej. Kolejnym ważnym elementem jest kaloryczność. Suche karmy dla psów premium są zwykle bardziej energetyczne niż karmy ekonomiczne. Warto też pamiętać, że każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe w zależności od wieku, aktywności i stanu zdrowia.

karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego

Karma dla psa ekonomiczna – dlaczego ją wybieramy?

Karma ekonomiczna jest łatwo dostępna i niedroga. Znajdziemy ją na półkach w okolicznych sklepach i dyskontach. To, co nas przekonuje to opakowania XXL za rozsądne pieniądze. Są to między innymi prywatne marki, które łatwo rozpoznać po etykiecie z napisem „wyprodukowano dla…” zamiast „wyprodukowano przez…”. Wiele kampanii marketingowych buduje ich rozpoznawalność i zaufanie wśród klientów. 

Należy jednak mieć na uwadze, że tanie karmy dla psów zawierają niewiele składników odżywczych, dlatego zawsze warto czytać skład na opakowaniach. Ekonomiczne karmy dla psów są wytwarzane z najtańszych dostępnych na rynku surowców. To powoduje, że wybór smaków jest ograniczony. Tego rodzaju pokarmy mogą mieć zmienną recepturę, dlatego u psów wrażliwych na zmiany w diecie, mogą występować problemy żołądkowe.

Dłuższe stosowanie taniej, suchej karmy dla psów 

Tanie karmy są oferowane w dużych, ekonomicznych opakowaniach, ale są mało wartościowe w porównaniu do karmy dla psów premium. Dodatkowo niższa gęstość składników odżywczych oznacza, że psy muszą być karmione większymi porcjami w porównaniu z karmami premium. Opakowania karm ekonomicznych często są słabej jakości, co w praktyce utrudnia właściwe przechowywanie pokarmu. 

W fazie intensywnego wzrostu czworonogi szczególnie potrzebują odpowiedniej diety. Dlatego nie zaleca się karmienia szczeniąt i młodych psów tanią karmą z supermarketu. Dotyczy to także dorosłych psów, ponieważ z biegiem czasu podawanie karmy ekonomicznej może powodować problemy zdrowotne z powodu niedoborów niektórych aminokwasów , witamin i minerałów.

sucha karma dla psów premium

Suche karmy dla psów premium 

Karmy dla psów premium są droższe niż ekonomiczne, ponieważ są bogatsze w składniki odżywcze. Cechuje je wysoka zawartość białka zwierzęcego i są wysokostrawne. Zawierają cenne związki, takie jak chondroityna, glukozamina, beta-glukany i kwasy omega-3, które wspierają zdrowie i kondycję zwierzęcia. Na półce premium znajdziemy między innymi wysokiej jakości karmy mono białkowe, bezglutenowe, bezzbożowe i specjalistyczne.

Suche karmy dla psów premium słyną ze swojej różnorodności. Dzięki czemu możemy dobrać smaczną mieszankę, dostosowaną do potrzeb naszego pupila. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ każdy psiak ma inne wymagania zdrowotne i żywieniowe. 

Ogromną zaletą karmy premium jest jej niezmienna receptura. Mamy gwarancję, że składniki nie zostaną nagle zastąpione czymś innym. Układ pokarmowy naszych czworonogów uwielbia rutynę. Jeśli pies czuje się dobrze i regularnie zjada posiłki, nie należy nic zmieniać. Niestety czasami nie da się tego uniknąć. Powodem do zmiany karmy może być choroba, zmiana aktywności, przejście do kolejnego etapu wiekowego. Pamiętajmy, że proces zastąpienia dotychczasowej karmy nową, powinien być stopniowy (w ciągu 7-10 dni). 

Karmy weterynaryjne przy różnych schorzeniach 

Dobrej jakości specjalistyczne karmy weterynaryjne dla psów są opracowane i przetestowane we współpracy z lekarzami weterynarii. Oznacza to, że są bezpieczne i skuteczne podczas leczenia różnych schorzeń. Diety są specjalnie opracowane, aby zawierały odpowiednie ilości składników odżywczych, które pomagają w utrzymaniu zdrowia czworonoga. Karma weterynaryjna może pomóc w leczeniu określonych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, choroby nerek, otyłość, cukrzyca, alergie i wiele innych. Dostępna jest w różnych formach, co ułatwia znalezienie odpowiedniej opcji dla naszego pupila. Takie posiłki mogą pomóc w zapobieganiu wielu chorobom, dzięki właściwościom regeneracyjnym i unikaniu niezdrowych dodatków.

Czy warto zamienić tanią karmę ekonomiczną na karmę dla psa premium?

Karmy dla psów premium to specjalnie opracowane, kompletne posiłki dostosowane do indywidualnego etapu życia i stanu zdrowia każdego czworonoga. Znajdziemy wśród nich pełnowartościowe posiłki dla szczeniąt, suk karmiących i ciężarnych, psów dorosłych, stróżujących, seniorów, psów otyłych, z alergiami, przewlekle chorych, sterylizowanych lub kastrowanych. Granulki przystosowane są do rasy i wielkości psa. Suche karmy dla psów premium są lepiej przyswajalne niż żywność ekonomiczna. Zazwyczaj są zrobione z wysokiej jakości składników, takich jak świeże mięso i warzywa, bez dodatku sztucznych konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Pomagają poprawić zdrowie psa, zwiększając jego odporność i zmniejszając ryzyko chorób

Mimo że karmy premium są zazwyczaj droższe niż zwykłe karmy dla psów, wielu właścicieli uważa, że ich korzyści są warte dodatkowych kosztów. Ważne jest jednak, aby dokładnie przeczytać etykietę i upewnić się, że karmy spełniają wymagania żywieniowe danego psa, zanim zdecydujemy się na zakup.

Prawidłowe żywienie i zdrowie psa

Prawidłowe żywienie jest gwarancją dobrego zdrowia, jest niezbędne dla dobrego samopoczucia i długowieczności naszego psa. Zdecydowanie lepiej jest wybrać taką dietę, która będzie miała pozytywne skutki w przyszłości. Dzięki temu możemy uniknąć wielu problemów zdrowotnych i częstych wizyt w przychodniach weterynaryjnych.

Podawanie pupilowi niskiej jakości, taniej karmy może z czasem doprowadzić do nadwagi, problemów ze stawami, z wątrobą, nerkami, z zębami czy chorobami układu krążenia. Wybierając dietę świadomie, możemy pomóc swojemu psu prowadzić dłuższe, zdrowsze i szczęśliwsze życie.


Wysokiej jakości suchą karmę dla psów znajdziesz na stronie: karma-eminent.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena