Zaspokojenie potrzeb fizjologicznych i behawioralnych jest kluczowe dla szczęśliwego bytu każdego czworonoga. Pies oprócz serii zabaw i swojego kąta potrzebuje między innymi poczucia bezpieczeństwa i właściwego żywienia. Jak zapewnić to wszystko przyjacielowi rodziny i sprawić, aby był szczęśliwy?

Data dodania: 2023-02-21

Wyświetleń: 66

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co zrobić, aby pies był szczęśliwy? 

Zbilansowany pokarm

Pies musi czerpać energię z pewnego źródła, aby nie tylko prawidłowo się rozwijał, ale i miał zapewnioną dietę, która dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników. Odpowiednio zbilansowany pokarm jest istotą zrównoważonego rozwoju. Prawidłowo dobrana karma wpływa na kondycję psa w każdym aspekcie. Spośród wielu propozycji należy wybrać taką, która jest nie tylko smaczna, ale i ma doskonały skład. Polecana przez właścicieli karma dla psów Delcon dostarcza niezbędnych składników odżywczych, zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych i zapewnia zdrową, lśniącą sierść.

Poczucie bezpieczeństwa

Stały rozkład dnia oznacza dla psa stabilność, dzięki której czuje się bezpiecznie w najbliższym otoczeniu. Dwa najważniejsze składniki wpływające na bezpieczeństwo czworonoga to silna więź ze swoim właścicielem oraz miejsce, w którym będzie czuł się szczęśliwy. Legowisko psa powinno być dopasowane do jego rozmiarów, i najlepiej, aby znajdowało się we wnętrzu domu.

Relacje z opiekunem i pozostałymi członkami rodziny powinny być przyjazne i pozbawione jakiejkolwiek przemocy. Zapewnienie komfortowych warunków i więzi silnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Do nawyków będących stałym elementem dnia należy zaliczyć regularne pory podawania posiłków, czas wyjścia na spacery oraz czas przeznaczony na zabawę. Warto również podkreślić, że jedno, stałe źródło pożywienia też będzie oznaczać dla czworonoga pewnego rodzaju komfort. Karma dla psów Delcon sprawdzi się jako smaczny i zbilansowany posiłek.

Zdrowie czworonoga

Każdy opiekun powinien bezwzględnie otoczyć swojego psa opieką zdrowotną. Regularne wizyty weterynaryjne pozwolą wykluczyć objawy zwiastujące choroby. Do obowiązków właściciela należą też szczepienia przeciw wściekliźnie i profilaktyczne badania. Ochrona przeciwko pasożytom jest równie ważna w codziennej profilaktyce psa – regularne odrobaczanie psiego przyjaciela, a także podawanie środków na kleszcze oraz inne pasożyty zewnętrzne ma ogromne znaczenie dla zdrowia ukochanego czworonoga.

Aktywność fizyczna

Pora wyjścia na spacer to czas, który powinien być przeznaczony wyłącznie dla psa. Zwierzę w tym czasie musi mieć zapewnioną możliwość eksploracji terenu, odpowiednią dawkę ruchu oraz kontakt z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Dzięki temu rozładuje swoje emocje i będzie w domu spokojniejszy. Zabawa na świeżym powietrzu to nie tylko bieganie za piłką czy frisbee, ćwiczenia na psim placu zabaw, ale i węszenie. Po solidnej dawce ruchu i zabawach (również stymulujących rozwój intelektualny) zwierzę na pewno ochoczo zje porcję ulubionego posiłku, jaką jest karma dla psów Delcon, po czym zapadnie w odprężającą i regenerującą drzemkę.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena