W kuchni każdego dnia spędzamy sporo czasu. Warto więc zadbać o to, by była funkcjonalna, komfortowa i przytulna. W dużej mierze wpływa na to dobór odpowiedniego wyposażenia. Zaliczają się do niego choćby taborety, chętnie ustawiane właśnie w tej części domu.

Data dodania: 2023-01-13

Wyświetleń: 296

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać taboret do kuchni - praktyczne wskazówki

Jak wybrać idealny taboret? Czym się kierować i na co zwracać szczególną uwagę, by idealnie spełniał powierzane mu role? O tym napiszemy poniżej.

Taboret do kuchni - dlaczego warto postawić na ten mebel?

Czym wyróżniają się taborety kuchenne? To przede wszystkim niezmiernie praktyczne meble, które idealnie sprawdzają się w różnych dużych i małych wnętrzach. Pod tym względem są znacznie ciekawsze od masywnych krzeseł. Taboret da się łatwo schować pod blatem lub stołem, by zaoszczędzić nieco miejsca, bądź przestawić w miejsce, gdzie akurat są potrzebne.

Można je ustawić zarówno przy stole, blatach roboczych, jak i kuchennej wyspie, by zapewnić wszystkim wygodne miejsce do siedzenia podczas przyrządzania lub spożywania posiłków bądź spokojnych pogawędek i relaksu.

Nie zapominajmy również o tym, że taborety bywają naprawdę wielofunkcyjne. Można bowiem używać ich jako standardowych mebli do siedzenia. Sprawdzą się jednak też w roli niewielkiego stolika lub drabinki, pomagającej sięgnąć po zawartość wyżej zawieszonych półek.

Różne rodzaje taboretów - co wybrać?

Z założenia taborety to niewielkie meble do siedzenia pozbawione oparcia i podłokietników. Mogą jednak przybierać mocno zróżnicowane formy.

Najczęściej spotyka się modele na jednej, trzech lub czterech nogach z okrągłym lub kwadratowym siedziskiem. Pojawiają się konstrukcje drewniane, metalowe i z tworzywa sztucznego - trwałe i proste do utrzymania w czystości. Zwolennicy komfortu mogą też wybrać rozwiązania z tapicerowanymi siedziskami, które znacznie podnoszą wygodę siedzenia. Oddzielną grupę stanowią wysokie stołki barowe, tak zwane hokery, które można znaleźć również na stronie KulkaHome. Cieszą się one rosnącą popularnością jako praktyczne wyposażenie do kuchni.

Jak dopasować taboret do stołu lub blatu?

Gdy wybiera się taborety kuchenne, należy oczywiście zwracać uwagę na ich walory estetyczne. Meble powinny być bowiem w pełni dopasowane do kompleksowej aranżacji wnętrza. W pomieszczeniach skandynawskich lub boho świetnie prezentują się modele z litego drewna z widocznymi słojami i niedoskonałościami. W kuchniach tradycyjnych warto ustawić konstrukcje o prostym, klasycznym designie. Zwolennicy glamour natomiast mogą wybrać taborety z tworzywa sztucznego w intensywnych kolorach, z dodatkowymi chromowanymi elementami ozdobnymi.

Co jeszcze się liczy? Każdy taboret musi być dopasowany wysokością do blatu, przy którym ma zostać ustawiony. Podstawowa zasada głosi, że odległość pomiędzy dolną krawędzią blatu a siedziskiem powinna wynosić ok. 30 cm (miejsce na nogi). Przy standardowych stołach najlepiej sprawdzają się klasyczne taborety. Przy wysokich wyspach lepiej postawić na hokery (koniecznie z podpórką na nogi!), by zapewnić użytkownikom odpowiednie warunki np. do spożywania posiłku. Jeśli taboret ma być używany przy różnych blatach, można zdecydować się na modele z regulacją wysokości siedziska.

Modne i praktyczne taborety do kuchni - wielofunkcyjny mebel do każdego wnętrza

Choć są dość niepozorne, taborety tak naprawdę znacząco podnoszą komfort korzystania z każdej kuchni. Można wykorzystać je na wiele sposobów. Są praktyczne, wygodne, a także coraz częściej odznaczają się ciekawym designem, dzięki czemu stają się ważną dekoracją pomieszczenia i dopełnieniem modnej aranżacji. Dzięki nim kuchnia nabiera nowego wyrazu, charakteru oraz funkcjonalności.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena