Firany kojarzą nam się zwykle z oknem w sypialni czy salonie. Tymczasem warto rozważyć również firanki do kuchni. To pozwoli na odrobinę prywatności, szczególnie jeśli nasze okno okienne znajduje się tuż przy ulicy, po której jeżdżą auta i przy chodniku, po którym poruszają się przechodnie. Jaką firanę do kuchni wybrać?

Data dodania: 2022-11-03

Wyświetleń: 299

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Igmar: Czym się kierować, zamawiając firany do kuchni?

Po co firana w kuchni?

Choć w kuchni nie spędzamy większości dnia, zwykle pomieszczenie to służy nam łącznie przez nawet kilka godzin dziennie. W związku z tym komfort użytkowania kuchni jest istotny. Jednym z elementów wpływających na wspomnianą wygodę jest zapewnienie sobie prywatności. Z tego względu właściciele domów decydują się często na zasłonięcie okna w kuchni. Jest to szczególnie potrzebne, kiedy nasze okno kuchenne znajduje się na widoku wielu osób - od strony ruchliwej ulicy lub w bliskości następnego budynku. Może to być wybranie u producenta szkła mlecznego, ale jeśli mimo wszystko chcemy móc w dowolnym momencie popatrzeć na to, co znajduje się za oknem, lepiej wybrać firanę lub roletę. Do wyboru jest kilka opcji, wiele zależy od naszego gustu, stylu pomieszczenia czy kosztów, jakie chcemy ponieść. Wśród wielu produktów dostępnych na stronie https://igmar-firany.pl/ możemy znaleźć m.in.:

  • zazdrostki kuchenne
  • rolety rzymskie do kuchni
  • firany do kuchni.

Zazdrostki kuchenne

W tradycyjnym ujęciu, najczęściej kiedy "słyszymy firana" w kuchni, widzimy kuchenną zazdrostkę. To rodzaj tradycyjnej firanki, która od lat zapewnia prywatność w kuchni przy jednoczesnym zasłonięciu jedynie części okna. Zazdrostki bowiem najczęściej montuje się właśnie w połowie okna. To pozwala zapewnić prywatność, a jednocześnie wpuścić do pomieszczenia nieco światła dziennego. To rozwiązanie odchodzi jednak powoli do lamusa, a zastępują je nowoczesne firanki lub rolety do kuchni.

Roleta rzymska do kuchni

Kolejnym rozwiązaniem, nieco bardziej popularnym, ale też droższym, są rolety rzymskie. Pozwalają one na całkowite zasłonięcie okna, również z możliwością wyboru materiału przepuszczającego światło dzienne lub całkowicie je zaciemniającego. Roleta rzymska to nowoczesna i elegancka osłona i dekoracja okna zarazem. Podniesiona na góry roleta zwija się w charakterystyczne fale, które nadają całości jeszcze bardziej dekoracyjnego efektu.

Nowoczesne firanki do kuchni

Modnym, efektownym i nowoczesnym rozwiązaniem są obecnie firany do kuchni. Najczęściej są to lekkie i zwiewne tkaniny, pozwalające na dopływ naturalnego światła do wnętrza. Jednocześnie pozwalają na odgrodzenie się od gapiów z zewnątrz. Sama firana może mieć jednolity kolor lub zawierać różnego rodzaju wzory. Wybór to m.in. kwestia estetyki.

Firany do kuchni - na co zwrócić uwagę?

Wybierając firany do kuchni, należy rozważyć kilka elementów. Po pierwsze kolor i styl - ważne, by pasowały one do stylu wnętrza, nie przytłaczały go ani nie burzyły koncepcji wykończenia kuchni. Warto też dopasować firany do dekoracji pozostałych okien w domu. Zwróć uwagę, by niewielkich powierzchniowo kuchni nie przytłoczyć zbyt wymyślnym wzorem dekoracyjnym. Taki zabieg sprawdzi się bardziej w dużej i przestrzennej kuchni. Do niewielkich wnęk lub aneksów zwykle polecana jest prostota.

Istotną kwestią jest również sposób montażu firanki kuchennej. Oczywiście można stosować klasyczne rozwiązania, jak karnisze podwieszane do sufitu lub mocowane nad oknem do nadproża. Są jednak inne, nowsze i efektowniejsze technologie, jak np. panele na systemie rzepowym klejone na ramę okienną. 

Na koniec, pamiętaj, że w kuchni występuje duża szansa, że firany szybko się pobrudzą. Trzeba więc wybierać materiały plamoodporne lub takie, których wypranie nie stanowi problemu. Z praktycznego punktu widzenia, sprawdzą się również materiały, które się nie gniotą i są łatwe w prasowaniu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena