Trendy w każdym sezonie ulegają dynamicznym zmianom. Ciężko przewidzieć, który z nich będzie wiódł prym jako kolejny. W modzie można zauważyć, że są one coraz bardziej szalone, natomiast względem wystroju wnętrz idzie się w prostotę, minimalizm. Jeśli dopiero co bierzesz się za urządzanie swojego mieszkania, bądź masz w planach remont, warto przejrzeć jak wyglądają najnowsze trendy, gdyż może to być dla Ciebie przedmiotem inspiracji. 

Data dodania: 2022-08-29

Wyświetleń: 1335

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Aranżacja wnętrz – jakie trendy panują w mieszkaniach?

Są one tak różnorodne, że z pewnością się nie zawiedziesz, któryś na pewno do Ciebie przemówi!

Postaw na naturę

W roku 2022 najpopularniejszym trendem jest nic innego jak natura! Nie chodzi tu tylko o roślinność, zazielenienie, mowa przede wszystkim o naturalnych materiałach. Można powiedzieć, że w ostatnich latach niezwykle modna stała się ekologia, dzięki której ratujemy naszą planetę. To właśnie można zauważyć we wnętrzach wielu mieszkań w Ząbkach czy też domów w miastach. Jedno jest pewne, ekologia sprawdzi się dobrze w każdym pomieszczeniu! Wyjątkowo popularne jest dzisiaj drewno – nie jego imitacje, a to prawdziwe – oprócz tego bawełna, len, to wszystko zdecydowanie jest teraz pożądane w mieszkaniach. Rośnie także zamiłowanie do stylu boho, w którym bez problemu można odnaleźć to wszystko. Wiklina i plecionki to teraz niezwykle trendujące elementy, które doskonale się sprawdzają. Naturę oddają tutaj również kamienie, które odnaleźć możesz między innymi w modnym obecnie stylu japandi.

Najmodniejsza kolorystyka

Jeśli chodzi o kolorystykę, to ponownie prym wiedzie przede wszystkim natura. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju brązach, które kolorem przypominają ziemię czy też zieleni. Jej głębokie odcienie – między innymi szmaragd – będą na topie przez długi czas. Oprócz tego świetnie sprawdzi się także jasna zieleń, przypominająca o eukaliptusie czy też mięcie. Poza wspomnianą naturą niesamowicie sprawdzi się kolor fioletowy! Przywodzi on na myśl lata 80. i można powiedzieć, że od tego czasu nie robił takiej furory, na szczęście dostał sprawiedliwą szansę w tym roku.

Minimalistyczne formy

Nie powinno być zaskoczeniem, że w tym roku we wnętrzarstwie panują przede wszystkim minimalistyczne formy. W końcu stopniowo dążono do tego od lat! Kluczowymi słowami są teraz przestronność, lekkość i harmonia. Powinieneś wstawić do swojego mieszkania jedynie elementy, które mają swoje realne zastosowanie, aby nie uzyskać efektu chaosu. Minimalizm kojarzy się jedynie ze stylem minimalistycznym, który można powiedzieć, że jest lekko surowy. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem domowego ciepła, możesz postawić na styl japandi, który łączy w sobie najważniejsze cechy stylu skandynawskiego oraz japońskiego, czyli funkcjonalność i harmonijność.

Wielki powrót – retro

W ostatnich latach można zaobserwować powroty do wcześniejszych dekad. Inspirują one nie tylko w kwestii mody, ale także wnętrz. Pojawiające się elementy retro nie są bezpośrednio odpowiadające ubiegłym latom, jednak przechodzą lekką modyfikację. Nie są to jedynie najbliższe nam, najbardziej popularne lata 70. oraz 80., ale także 50. i 60., które stanowią podstawę niejednego mieszkania. Do tego coraz częściej powraca się do wcześniejszych dekad, tych przedwojennych, a także początków wzornictwa przemysłowego. Jedno jest pewne, jeśli szukasz inspiracji do nowego mieszkania, styl retro sprawdzi się idealnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena