Sezon letni stopniowo zbliża się do końca. Temperatury nadal utrzymują się na dość wysokim poziomie, mimo, że za oknem coraz częściej widzimy błyskawice i strugi deszczu. Według prognoz ekspertów nasz obszar geograficzny przechodzi diametralne zmiany klimatu, które skutkują właśnie obserwowanymi wichurami, burzami oraz nawet opadami gradu. Kierowcy muszą zmierzyć się z częstymi ulewami utrudniającymi jazdę. Aquaplaning to zdecydowanie coraz częstsze zjawisko na drodze

Data dodania: 2022-08-26

Wyświetleń: 319

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Opony całoroczne – najdynamiczniej rosnący segment opon

Zatem czy w tym roku zastaniemy porządną zimę utrzymującą się od listopada do połowy marca? Tego chyba nie wiedzą nawet najstarsi górale, ale wśród kierowców panuje coraz popularniejszy trend używania opon całorocznych.

Opony całoroczne - co sądzą o tym eksperci?

Zgodnie z panującą obecnie opinią wielu kierowców w naszym obszarze geograficznym obecnie nie warto używać dwóch kompletów opon – zimowego i letniego. Wystarczy zakupić opony całoroczne i nie trzeba martwić się o panującą aurę za oknem. Czy aby na pewno? Specjaliści sklepu internetowego Opomarket.pl nie są takimi optymistami. Według nich opony całoroczne w Polsce jak najbardziej zdadzą obetnie egzamin pod warunkiem, że są używane w terenie który nawet zimą wyróżnia się czarnym asfaltem posypanym obficie solą. Tak więc, jeżeli mieszkasz w mieście i sporadycznie wyruszasz w dłuższe podróże, ale poruszasz się wtedy głównymi drogami Polski to śmiało możesz zdecydować się na opony całoroczne. O czym należy pamiętać? Opona całoroczna to pewnego rodzaju kompromis tak więc użytkując opony całoroczne zachowaj rozwagę na drodze, szczególnie w zimowe dni. Obecnie wśród polskich kierowców największym zainteresowaniem cieszą się opony całoroczne 16. Wynika to z faktu, że 16 calowa felga jest dość popularna wśród kompaktowych samochodów które w większości roku poruszają się na krótkich odcinkach. Najpopularniejszymi rozmiarami są tu 205/55r16 oraz 205/60R16. Takich właśnie opon całorocznych poszukuje spora część kierowców posiadających felgi 16 calowe.

Drugim obecnie najpopularniejszym segmentem opon całorocznych są opony 15 calowe. Pomimo, że ten segment kół coraz bardziej jest wypierany przez coraz większe setupy, to małe pojazdy kompaktowe dość często poruszają się właśnie na oponach całorocznych 15 cali. Obecnie jednymi z najpopularniejszych rozmiarów opon całorocznych w tym segmencie są opony w rozmiarze 195/65R15 oraz 185/65R15. Ten drugi jest stosowany na przykład w popularnym Renault Clio. Rozmiar 195/65R15 jest za to stosowany w Volkswagenie Golfie. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą na opony całoroczne w segmencie 15 cali to sklep Opomarket może Ci przedstawić doskonałą ofertę. Wystarczy wejść w link https://opomarket.pl/k267,15-cali.html i można szybko zapoznać się z całą ofertą sklepu.

Kto znajduje się ostatni na podium najpopularniejszych setupów opon całorocznych?

Obecnie na 3 miejscu można wymienić coraz popularniejszy segment opon 17 calowych. Coraz nowsze pojazdy używają coraz większych kół, tak więc nikogo nie dziwi fakt, że 17 calowe opony całoroczne zyskują coraz większe uznanie wśród kierowców, i pomimo, że pojazdy użytkujące opony całoroczne 17 cali mogą wykazać się stosunkowo dużą mocą to przy obecnie panujących warunkach pogodowych ten segment zyskuje zdecydowanie na coraz to większej popularności. Kierowcy coraz mniej obawiają się, czy opona całoroczna 17 cali sobie poradzi ponieważ obecnie panujące warunki pogodowe nie są już aż tak wymagające jak to było 20 lat temu. Nawet popularne pojazdy segmentu SUV coraz częściej są użytkowane właśnie na oponach całorocznych 17 cali. Dodatkowo można wspomnieć, że wielu producentów pojazdów decyduje się na wypuszczenie swojego nowego samochodu z fabryki właśnie na oponach całorocznych 17 cali. Zapewne wielu z was zapyta teraz: ale jak to? Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Skoro coraz więcej klientów w całej Europie użytkuje opony całoroczne to producenci pojazdów wychodzą naprzeciw ich potrzebom. Jakie więc obecnie są najpopularniejsze rozmiary w wersji 17 calowej? Na pewno jako pierwszy rozmiar warto wymienić 225/45R17. Zdecydowany lider wśród 17 calowych opon. Ale pozostałe rozmiary również są dość popularne jak choćby 225/50R17 w którym możemy znaleźć dość szeroką gamę opon całorocznych.

Gdzie obecnie znajdziemy atrakcyjne oferty na opony całoroczne?

Jeśli poszukujecie ciekawej oferty na opony całoroczne to poza odwiedzeniem swojego serwisu i zapytaniem o polecane produkty warto też zerknąć do sklepów internetowych oferujących opony samochodowe. Bardzo dobrą ofertę cenową znajdziecie na www.opomarket.pl. Szeroka paleta produktowa, doskonałe ceny oraz szybka i darmowa wysyłka to znaki rozpoznawcze sklepu Opomarket.pl. Konsultanci sklepu zapewniają fachowe doradztwo dzięki czemu możesz być pewny, że zakupione opony doskonale sprawdzą się w czasie użytkowania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena