Interesują Cię pompy hydroforowe? Chcesz kupić dobrej jakości pompę, ale nie wiesz czym się kierować i gdzie to zrobić? Zależy Ci na urządzeniu, które będzie wydajne i sprawdzi się w warunkach, w jakich chcesz ją zamontować, ale nie wiesz jakie cechy powinno posiadać? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Podpowiemy w tym artykule.

Data dodania: 2022-08-25

Wyświetleń: 470

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pompy hydroforowe do ogrodu

Do czego służy pompa hydroforowa

Chociaż pompy hydroforowe to urządzenia, z których zwykle korzystają sieci miejskie w instalacjach wodociągowych, dystrybuujące wodę do budynków mieszkalnych i zakładów przemysłowych, to modele o mniej mocy wykorzystuje się także w ogrodzie. Zadaniem takiej pompy jest transport zimnej i czystej cieczy, dlatego znajdują zastosowanie w instalacjach nawadniających do podlewania ogrodów rekreacyjnych i mniejszych upraw w gospodarstwach rolnych. Taka pompa nazywana bywa także samozasysającą lub napowierzchniową. Czym się kierować, wybierając taką pompę?

Cechy dobrej pompy hydroforowej do ogrodu

Efektywna praca pompy zależy od właściwego dopasowania jej do zadań, jakie musi spełnić i warunków, w jakich przyjdzie jej pracować. Innymi słowy, jeśli zamierzasz kupić taką pompę do ogrodu, weź pod uwagę:

  • Głębokość, na jakiej znajduje się lustro wody – wysokość podnoszenia — z jakiej głębokości trzeba pompować ciecz.
  • Miejsce instalacji pompy – pompę zwykle montuje się na zbiorniku hydroforowym, a ten powinien stać na twardym podłożu.
  • Zapotrzebowanie na wodę – w przypadku ogrodu jest to wielkość obszaru i częstotliwość podlewania, a więc też ilość wody, jaką pompa musi przetłoczyć w określonym czasie.

Uwzględniając powyższe warunki, w jakich pompa samozasysająca będzie musiała pracować, musisz wziąć pod uwagę jej parametry:

  • moc silnika — im wyższa moc, tym bardziej wydajna pompa;
  • wysokość podnoszenia — wysokość, na jaką może być podniesiona ciecz;
  • wydajność max — maksymalna ilość cieczy, jaka może zostać przepompowana w ciągu minuty.

Jeżeli planujesz zakup pompy hydroforowej do podlewania ogrodu, weź pod uwagę wszystkie powyższe czynniki. Duże znaczenie dla prawidłowej pracy ma także samo źródło czerpania. Jeśli to w studni kręgowej posiadasz własne ujęcie wody, zadbaj o jej czystość, by zapewnić bezawaryjną pracę urządzenia.

Gdzie kupić pompy samozasysające do ogrodu

Jeśli zależy Ci na wydajnej i bezawaryjnej pompie do czerpania czystej wody, spisałeś już listę swoich potrzeb i określiłeś potrzebne parametry, możesz udać się na zakupy. Nie musisz jednak szukać stacjonarnego sklepu. Zamów urządzenie przez Internet. Odwiedź sklep z pompami samozasysającymi https://www.sklep-watermark.pl/, a na pewno znajdziesz sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena