Krótka odpowiedź brzmi „tak i nie”. Indyk nie jest toksyczny dla psów. Jest składnikiem wielu komercyjnych karm dla psów i jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak białko, ryboflawina i fosfor. Po ugotowaniu, pod okiem lekarza weterynarii, może być niezbędnym elementem domowej diety dla psów .

Data dodania: 2022-08-09

Wyświetleń: 102

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy psy mogą jeść indyka? Czy indyk jest dobry dla psów?

Czy psy mogą jeść indyka?

Krótka odpowiedź brzmi „tak i nie”. Indyk nie jest toksyczny dla psów. Jest składnikiem wielu komercyjnych karm dla psów i jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak białko, ryboflawina i fosfor. Po ugotowaniu, pod okiem lekarza weterynarii, może być niezbędnym elementem domowej diety dla psów .

Jednak indyki z ludzkiego talerza odradzamy! Nacieramy nasze ptaki masłem i olejami oraz doprawiamy solą, pieprzem, ziołami i przyprawami. Nadziewamy je farszem, cebulą, czosnkiem i innymi ziołami. Dla nas to jest pyszne. Dla naszych psów jest to w najlepszym razie recepta na nieprzyjemne zaburzenia trawienia, a w najgorszym na zapalenie trzustki .

Jak bezpiecznie karmić swojego psa indykiem?

Jeśli zdecydujesz się nakarmić swojego psa indykiem, musisz wiedzieć kilka rzeczy, aby zrobić to bezpiecznie.

 1. Pomiń skórę. Cały ten tłuszcz i przyprawy są niebezpieczne dla psów. Zawartość tłuszczu może powodować zapalenie trzustki, a przyprawy mogą podrażniać żołądek psa .
 2. Upewnij się, że karmisz psa tylko mięsem z indyka. Cebula jest toksyczna dla psów, a czosnek jest potencjalnie toksyczny w dużych ilościach.
 3. Karm swojego psa tylko małymi ilościami indyka i porozmawiaj z weterynarzem o dodawaniu resztek jedzenia do diety psa, zwłaszcza jeśli Twój pies ma wcześniej istniejący stan zdrowia, taki jak cukrzyca .
 4. Upewnij się, że w mięsie, którym karmisz psa, nie ma kości.

czy psy mogą jeść indyka

Czy psy mogą jeść kości z indyka?

Kości drobiowe, zwłaszcza ugotowane, są kruche. To, w połączeniu z ich małym rozmiarem, czyni je bardzo niebezpiecznymi dla psów. Lekarze weterynarii ostrzegają przed karmieniem psów wszelkiego rodzaju kośćmi, w tym kośćmi drobiu, ponieważ mogą one powodować następujące problemy:

 • Urazy jamy ustnej i języka
 • Niedrożność gardła lub przewodu pokarmowego
 • Zadławienie
 • Fragmenty kości mogą przebijać wyściółkę żołądka i jelit
 • Zaparcie
 • Krwawienie z odbytu z ostrych fragmentów kości
 • Blokady wymagające nagłej operacji

Jeśli chcesz dać swojemu psu kość, wypróbuj dużą, wytrzymałą, nylonową lub gumową zabawkę do żucia lub inną zabawkę o odpowiednim rozmiarze . Niektóre z nich są nawet aromatyzowane i czyszczą zęby , a Twój pies dożyje kolejnego dnia do gryzienia. 

Werdykt

Tak, możesz bezpiecznie karmić swojego psa indykiem , o ile przestrzegasz tych wytycznych. Jednak regularne karmienie psów resztkami ze stołu może prowadzić do otyłości , która powoduje wiele problemów, w tym cukrzycę, nadciśnienie, stres stawów, biegunkę i dysplazję stawów biodrowych. Jeśli Twój pies ma rozstrój żołądka, skonsultuj się z weterynarzem i rozważ dostępne bez recepty leczenie biegunki .

Jeśli masz więcej pytań, porozmawiaj ze swoim weterynarzem o tym, jak bezpiecznie karmić indykiem swojego psa.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena