Trasy rowerowe w Zakopanem i okolicy cieszą się coraz większą popularnością. I nic w tym dziwnego! To fantastyczny sposób na spędzenie czasu, łączący przyjemne z pożytecznym.

Data dodania: 2022-07-08

Wyświetleń: 394

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Trasy rowerowe na terenie Tatr - gdzie pojedziemy jednośladem?

Jadąc rowerem najpiękniejszymi górskimi szlakami, możemy podziwiać wspaniałe widoki, napawać się spokojem i górskim powietrzem oraz poznać historię Zakopanego i góralszczyzny. Poznaj najlepsze szlaki rowerowe w Zakopanem i już dziś zaplanuj aktywny urlop w górach!

Najciekawsze kierunki wycieczek rowerowych w Tatrach

W Tatrach nie brakuje ścieżek rowerowych o zróżnicowanym terenie, długości i stopniu trudności. Dzięki temu każdy rowerzysta znajdzie tu coś dopasowanego do jego możliwości i oczekiwań.

Co wyróżnia szlaki rowerowe w Zakopanem i okolicach? Wycieczka rowerowa w tym rejonie nie jest po prostu zwykłą przejażdżką. Przy odpowiednim doborze trasy możemy liczyć na zapierające dech w piersiach widoki.

Na trasie spotkamy też liczne zabytki, które warto odwiedzić oraz restauracje serwujące wyśmienite dania kuchni góralskiej. Możemy w ten sposób spędzić bardzo udany i urozmaicony czas z rodziną. Łatwe trasy z powodzeniem pokonają nawet dzieci. Z kolei te trudniejsze doskonale nadają się na trening.

Trasa rowerowa przez Antałówkę

To jedna z łatwiejszych tras rowerowych, prowadząca pół na pół – drogą asfaltową oraz drogą leśną i polną. Jej długość wynosi 26 kilometrów i ciągnie się przez Zakopane, Harendę, Poronin, Cyrhlę i z powrotem do Zakopanego.

Podczas wycieczki rowerowej tą trasą możemy między innymi podziwiać piękną, malowniczą panoramę Tatr oraz zwiedzić kaplicę wybudowaną w stylu Witkiewiczowskim, zlokalizowaną w dzielnicy Zakopanego – Jaszczurówce.

Trasa rowerowa przez Zgorzelisko

Osobom o lepszej kondycji fizycznej proponujemy trasę rowerową o średniej trudności, w połowie drogą asfaltową a w połowie leśną i polną. Prowadzi przez Małe Ciche, Zazadnię, Zgorzelisko i Stasikówkę. Ma 18 kilometrów długości.

Wycieczka rozpoczyna się na skrzyżowaniu drogi z Murzasichla drogą do miejscowości Małe Ciche. Po przejechaniu przez wieś jedziemy drogą leśną do drogi Oswalda Balzera. Stąd asfaltowa droga prowadzi w kierunku Wierchu Porońca, a przed nim skręcamy w lewo na Zgorzelisko.

Tu mijamy górną stację wyciągu narciarskiego Małe Ciche. Teraz trasa staje się nieco trudniejsza i prowadzi w dół – najpierw drogą leśną, a następnie polną. Wycieczka kończy się stromym zjazdem do szosy asfaltowej biegnącej przez Stasikówkę.

Trasa charakteryzuje się serpentynami i podjazdami oraz drogami leśnymi, skąd przy ładnej pogodzie widać wspaniałą panoramę Tatr.

Dolina Kościeliska rowerem

Dla osób, które nie boją się wyzwań proponujemy trasę trudniejszą, prowadzącą przez Kościelisko do Doliny Chochołowskiej. Długość trasy to 25 kilometrów, którą pokonamy w około 3 godziny. Różnica wzniesień wynosi około 250 metrów.

Trasa rozpoczyna się w Kirach, u wylotu Doliny Kościeliskiej w stronę Czarnego Dunajca. W przysiółku Roztoki należy skręcić w lewo do Doliny Chochołowskiej. Dalej jedziemy przez Siwą Polanę i asfaltową drogą dojeżdżamy do Hucisk.

Dalej na Polanę Chochołowską prowadzi kamienista droga pod górę. Jest ona jednak wyjątkowo piękna, gdyż ciągnie się przez Tatrzański Park Narodowy. Po drodze mijamy Niżnię i Wyżnię, Bramę Chochołowską i Wywierzysko Chochołowskie.

Wracamy tą samą drogą do Roztok, dalej kierujemy się na most na Kirowej Wodzie, a następnie szutrową drogą docieramy do drogi asfaltowej. Skręcamy w prawo do przysiółka Groń, następnie ponownie w prawo i obok stadionu biathlonowego docieramy do Kir.

Gdzie przenocować w Zakopanem?

Planując urlop w Tatrach, warto nie tylko wcześniej sprawdzić, jakie trasy rowerowe są tu dostępne. Bardzo ważne jest też znalezienie noclegu w dobrej lokalizacji, który będzie stanowić bazę wypadową.

W Zakopanem i okolicach nie brakuje wygodnych apartamentów i domków, które można wynająć w sezonie. Gdy zadbamy o to odpowiednio wcześnie, możemy liczyć na spory wybór i z pewnością znajdziemy lokalizację odpowiadającą naszym potrzebom. Sprawdź na apartamentyluxzakopane.pl!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena