Donice ogrodowe, balkonowe, a także te do salonu czy kuchni to jeden z elementów, który może idealnie dopełniać stworzone przez ciebie aranżacje. Aby tak się stało, wybór rozwiązania powinien być odpowiednio przemyślany. Być może zamiast plastiku, warto zwrócić uwagę na donice ceramiczne czy betonowe, które podkreślą wyjątkowy charakter wnętrza?

Data dodania: 2022-05-11

Wyświetleń: 492

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać donice do salonu, na balkon i taras

Co warto wiedzieć, zanim odwiedzisz sklep z donicami?

Osłonki ceramiczne, modele szkliwione, a także nowoczesne donice betonowe cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. To rozwiązania, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Przede wszystkim osłonka ceramiczna czy betonowa ma wyjątkową jakość, której trudno oczekiwać, jeśli podstawę doniczki stanowi tworzywo sztuczne. Dużo większa stabilność, jakość wykonania, niepowtarzalny charakter to cechy, które sprawiają, że donice ceramiczne  stają się niezwykłą ozdobą każdego wnętrza. 

Donice balkonowe a donice ogrodowe

Sklep z donicami oferuje bardzo różne możliwości i modele osłonek na rośliny. Wybierając te na balkon czy do ogrodu, musisz jednak mieć świadomość znacznie większych wymagań, jakie powinny spełniać tego typu produkty. Chodzi przede wszystkim o to, że są one wystawione na bardzo różne warunki atmosferyczne: promieniowanie UV, wilgoć, opady deszczu, czasami gradu, a nawet śniegu, wahania temperatur. To wszystko trzeba wziąć pod uwagę, dokonując zakupów w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym. Dobrze wybierać mrozoodporne i trwałe donice. Ważne jest także, aby były one odpowiednio stabilne. Zarówno na balkonie, jak i w ogrodzie powinny one zapewniać roślinom odpowiednie "osadzenie". Z tego też względu po raz kolejny mrozoodporne donice betonowe czy ceramiczne, doniczki na balkony z włókna szklanego okazują się lepszym rozwiązaniem niż modele plastikowe. 

Donice do salonu 

Jeśli chcesz wprowadzić do salonu żywą roślinność, pomyśl od razu o donicach i osłonkach na poszczególne drzewka i kwiaty. Oczywiście donice do salonu dobierasz do indywidualnego gustu, natomiast warto zastanowić się, jak te rośliny będą wyglądały w konkretnej aranżacji przestrzeni. Dobrze byłoby, aby produkty takie jak doniczki dopasowane były do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Jeśli postawisz na wysokiej jakości donice ceramiczne, z włókna szklanego czy betonowe, możesz także mieć pewność, że będą ci one służyć długie lata. Do wyboru masz zarówno bardzo "naturalne", kamienne, ceramiczne donice, jak i modele na "wysoki połysk" z włókna szklanego, które cieszą się coraz większą popularnością. Do minimalistycznie urządzonej przestrzeni idealnie sprawdzą się modele betonowe.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena