Pandemia koronawirusa już na stałe zmieniła dotychczasowe zwyczaje podróżników, sprawiając przy tym, że coraz częściej wybierają oni podróżowanie kamperem aniżeli przebywanie w 5-gwiazdkowym hotelu i wylegiwanie się tuż przy basenie. Luksusowy kamper nie tylko dowiezie was wszędzie tam, gdzie tylko zapragniecie, lecz także zapewni możliwość spania w dowolnym miejscu na ziemi. Czy jednak rozwiązanie to rzeczywiście jest tańsze od rezerwacji pokoju hotelowego? Sprawdzamy!

Data dodania: 2022-03-22

Wyświetleń: 315

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kamper na wynajem to mniejszy koszt od hotelu

Wynajem kamperów – czyli ile tak naprawdę to kosztuje?

Wraz z rosnącym zainteresowaniem caravaningiem na rynku zaczęły pojawiać się kolejne wypożyczalnie kamperów, oferując przy tym potencjalnym użytkownikom świetne warunki. Obecnie miłośnicy caravaningu mogą liczyć na różnorakie udogodnienia, o których jeszcze do niedawna mogliby pomarzyć. Infrastruktura także uległa znacznym przeobrażeniom, przez co postój na polu kempingowym już nie kojarzy się z niskim standardem. Nic więc dziwnego, że wynajem kampera na przestrzeni ostatnich kilku lat zaczął cieszyć się tak dużą popularnością. Dostosowany do potrzeb jego użytkowników dom na kołach to gwarancja niesamowitej swobody i niezależności, jakiej nie da wam żadna inna forma podróżowania. Wystarczy wybrać pojazd kempingowy, spełnić kluczowe formalności, spakować walizki i wyruszyć w pierwszą podróż. 

Pojawia się jednak myśl… Ile kosztuje wynajem kampera? Otóż nie podamy wam jednoznacznej odpowiedzi, gdyż na ostateczną kwotę ma wpływ multum czynników. W sezonie wysokim koszt najmu może oscylować w okolicy 700-800 złotych, przy czym w sezonie niskim kwota ta jest znacznie niższa. To jednak pamiętajcie, że na ostateczny najem składa się także paliwo, opłata serwisowa czy kaucja, która do najniższych raczej nie należy. Podróżując ze znajomymi, wynajem kampera zostanie dodatkowo podzielony na wszystkich pasażerów, co może mieć duże znaczenie w przypadku dłuższych wyjazdów. Przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią kamperów warto również upewnić się, czy istnieje dzienny limit kilometrów. To z pewnością ułatwi całą sprawę, a wy będziecie mogli udać się na wymarzony odpoczynek z dala od zgiełku miasta.

Na stronie wypożyczalni Kampery-KLF24 znajdziesz oferty kamperów na wynajem.

Podróż kamperem – dodatkowe koszty

Decydując się na wynajem kampera niezależnie od sezonu, warto brać pod uwagę kwestię dodatkowych kosztów, których nie sposób uniknąć. Mniej doświadczeni caravaningowcy z reguły korzystają z dostępnych w okolicy pól kempingowych dostosowanych do kamperów, a to zaś wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowej opłaty. To jednak koszt ten można skutecznie wyeliminować! Jak to zrobić? Podróżowanie kamperem na dziko to świetne rozwiązanie dla podróżników, którzy cenią sobie niebywałą niezależność, a jednocześnie zależy im na odpoczynku z dala od tłumu turystów. Co istotne, postój kamperem na dziko poza miejscem do tego wyznaczonym nie wszędzie jest dozwolone. Szwajcaria, Francja czy Hiszpania są świetnym tego przykładem. Wówczas nie pozostanie wam nic innego, jak zarezerwować miejsce postojowe na pobliskim kempingu. Znajomość przepisów jest w tym wypadku kluczowa!

Wakacje w kamperze czy hotelu – co wybrać?

Podróżowanie kamperem to niewątpliwie bardzo specyficzna forma podróżowania, tym samym nie każdemu przypadnie ona do gustu i jest to całkowicie zrozumiałe. Nie da się jednak ukryć, iż caravaning pozwala przeżyć przygodę wprost nie do opisania, optymalizując jednocześnie wszelkie koszty związane z rezerwacją noclegu w hotelu czy koniecznością stołowania się w restauracjach. Wystarczy zrobić zakupy jeszcze przed wyjazdem i każdego dnia samodzielnie przygotowywać posiłki. Wakacje w hotelu to natomiast sprawdzone rozwiązanie dla osób, którym zależy na komforcie. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę transport, nocleg czy wyżywienie, może z czasem okazać się, iż wynajem kampera – choć na pozór drogi, jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Niesamowita przygoda, a może wygoda? Co wybierzecie w tym sezonie?

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena