Z pewnością wiele osób zaczyna być znużona powielającymi się na każdym kroku meblami oraz dekoracjami wnętrz. Wiele z nich starta się nadążać za panującymi trendami, niestety po dokładniejszym przyjrzeniu, trąci od nich tanim wykonaniem i sztucznością. Jeśli chcesz czegoś więcej w swoim wnętrzu – zapraszamy do zapoznania się z artykułem o upcyclingu.

Data dodania: 2022-03-09

Wyświetleń: 267

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy wiesz czym jest upcycling w dekoracji wnętrz?

Czym jest upcycling? Z pewnością zauważyłeś podobieństwo do słowa recycling – i bardzo dobrze! Jest to dawanie nowego życia przedmiotom, które zwykle mogłyby trafić na śmietnik, a nawet zostały z niego uratowane. Bardzo modny trend, dzięki któremu możemy Nadać ducha wyjątkowości w naszym do tej pory zwykłym mieszkaniu.

Bądź oryginalny!

Pamiętajmy, że diabeł tkwi w detalach i wcale nie musimy dekorować całego mieszkania według tego podejścia. Jakkolwiek, zamysł ten jest głęboko osadzony w myśli proekologicznej i walki z bezmyślnym konsumpcjonizmem, który doprowadza naszą planetę do zagłady. Może warto czasem chwilę się zastanowić, czy przedmiot, który pozornie nadawałby się do wyrzucenia, nie mógłby zacząć funkcjonować w innej, nowej formie zastosowania.

W pewnym momencie sztandarowym surowcem ruchu upcyklingowego stały się euro-palety, z których wielu domowych majsterkowiczów, zrobiło naprawdę wspaniałe meble. Szczególnie dobrze spisywały się we wnętrzach utrzymanych w stylistyce loftowej. Oczywiście Upcycling, to nie tylko palety – możliwości są nieskończone.

Upcycling to troska o przyrodę

Przykładem może być stara drabina, z której można przy użyciu równie starych desek stworzyć naprawdę gustowną półkę na kwiaty i nie tylko. Prawda, że proste? Zachęcamy spróbowania swoich sił w tym kierunku od tak prostych rozwiązań, co z pewnością stanie się to początkiem do trudniejszych prób związanych z przerabianiem starych mebli.

Czy pomyślałbyś kiedykolwiek, że bęben ze starej pralki może stać się idealną podstawą pod szklany blat ławy? Od zawsze szkło i srebrne metaliczne akcenty idealnie ze sobą współgrają. Dodatkowo perforacja bębna sprawia wrażenie czarnych cętek, które nadają wyjątkowy futurystyczny charakter takiego rozwiązania.

Tego typu eksperymenty z pewnością nie są dla osób, które na samą myśl dostają gęsiej skórki na widok śrubokręta, czy wiertarki, ale z drugiej strony, bardzo często minimalnym nakładem można łączyć ze sobą różne elementy, które dadzą kompletnie nowe zastosowanie przedmiotom, które wkrótce miałyby trafić na śmietnik.

Odkryj w sobie duszę artysty

Podczas wszelkich przeróbek nieodłącznymi narzędziami, będzie z pewnością wiertarka z najróżniejszymi końcówkami wiercącymi i szlifującymi. Skoro szlifowanie to nie zapominajmy nigdy o należytym zabezpieczeniu naszych oczu. Coraz częściej spotykamy się z dobrej jakości medycznymi okularami ochronnymi, dzięki którym nie musimy już używać 2 par naraz. Prosta szlifierka oscylacyjna również idealnie sprawdzi się podczas prac ze starymi meblami, pomagając zmatowić, lub zedrzeć stare powłoki lakiernicze.

Coraz bardziej popularne stają się grupy upcyclingowców na socialmediach, choćby taka jak „śmieciareczka jedzie” gdzie ludzie wymieniają się informacjami, zdjęciami na temat rzeczy, które są wyrzucone na potocznie zwanych wystawkach. Często są to perełki, z których można stworzyć coś naprawdę pięknego, czego nikt raczej nie będzie miał w swoim domu. Niestety, wszystkie, te bardziej łakome kąski, szybko znikają, tuż po ogłoszeniu ich na grupie.

Upcycling, to zdecydowanie przygoda dla osób kreatywnych, które z łatwością dadzą upust ich aranżerskich umiejętności. Jest to także doskonałe ćwiczenie oka i wyobraźni, ponieważ nieustannie poszukuje się czegoś w niczym. Tego typu poszukiwania można przyrównać do pracy rzeźbiarza, który w głazie widzi rzeźbę, która zwyczajnie ma jeszcze sporo materiału do oddzielenia, zanim wyłoni się właściwy kształt.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł zaciekawił niejedną osobę gustująca w nietypowych pomysłach na aranżację wnętrza. Wystarczy trochę kreatywności, krztyna samozaparcia oraz pewna doza inspiracji z internetu – a Twoje mieszkanie z nieduże pieniądze zmieni się nie do poznania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena