Jednym z najważniejszych strojów w szafie każdego mężczyzny jest bez wątpienia garnitur. Nawet jeśli jest rzadko użytkowany, warto znać wszystkie zasady, którymi należy się kierować, wybierając odpowiedni krój. Najlepszym rozwiązaniem jest szycie na miarę. Dlaczego warto skorzystać z tej usługi?

Data dodania: 2022-03-01

Wyświetleń: 283

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Garnitur najwyższej jakości – postaw na garnitur szyty na miarę

Garnitur jest obowiązkowym elementem uroczystości wymagających odświętnego stroju. Wielu mężczyzna za nim nie przepada, co może wynikać z nieodpowiedniego dopasowania fasonu. Szczególnie w przypadku skorzystania z gotowych zestawów garniturowych, dostępnych w sklepach. Dlatego dobrze jest skorzystać z możliwości i uszyć garnitur na miarę. Dobrze dopasowany, sprawi, że każdy sylwetka będzie się w nim świetnie prezentować. Przekonaj się, jakie są zalety szycia na miarę i na czym proces ten polega.

Jak prawidłowo nosić garnitur?

Podczas wyboru garnituru ważny jest nie tylko kolor i rodzaj materiału. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, pozwalających na idealne dopasowanie stroju do sylwetki. Jedną z nich jest odpowiedni rozmiar. Za długie spodnie bądź zbyt obszerna marynarka będą zaburzać proporcje męskiej sylwetki. Kluczowa jest też długość rękawów marynarki. Niestety często zauważyć można u mężczyzn garnitury ze źle dobraną długością, zazwyczaj zbyt długą. Jest to błąd, który wpływa również na kwestię wizualną, skracając optycznie ręce. Problem ten dotyczy również spodni. Charakterystyczna harmonijka tworząca się na bucie to nie jest efekt, który powinien pojawić się przy dobrze dopasowanym garniturze. Aby uniknąć licznych przeróbek krawieckich, warto już na starcie poszukiwań garnituru zdecydować się na szycie na miarę. Niestety większe korekty gotowych spodni czy marynarek mogą wiązać się z całkowitą utratą fasonu.

Szycie na miarę – na czym polega?

Szycie garnitury ma tę zaletę, że przygotowany w ten sposób strój jest idealnie dopasowany do męskiej sylwetki. Proces szycia można podzielić na kilka etapów. Pierwszym jest precyzyjne zdjęcie miar z klienta, określenie preferencji odnośnie do kroju oraz materiału. W trakcie takiego spotkania doświadczeni doradcy chętnie podpowiedzą najkorzystniejsze rozwiązania. Zaletą szycia na miarę jest bowiem możliwość ukrycia ewentualnych mankamentów sylwetki. Na późniejszym etapie krawiec przygotowuje szablon. Na jego podstawie kroi materiał, aby później zszyć powstałe elementy. Kolejnym etapem jest seria przymiarek. Nanosi się wtedy wszystkie niezbędne poprawki. Dzięki temu gotowy garnitur będzie dokładnie taki, jak byśmy chcieli – z odpowiednią długością nogawek i rękawów. Równie istotny co fason, jest materiał, z którego uszyty zostanie garnitur. Warto zdecydować się na materiał naturalny, aby strój był wygodny, elegancki, ale też przewiewny.

Garnitur szyty na miarę to gwarancja wysokiej jakości. Warto w niego zainwestować, aby mieć pewność, że posłuży on przez kilka kolejnych lat. W idealnie skrojonym garniturze każdy mężczyzna poczuje się wyjątkowo dobrze.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena