Trudno wyobrazić sobie nowoczesne przestrzenie mieszkalne czy biurowe bez ścian szklanych. Ich zaletą nie jest jednak wyłącznie interesujący design. Okazuje się, że ściany ze szkła mogą spełniać też dodatkowe funkcje np. wyciszać pomieszczenie lub chronić przed pożarem.

Data dodania: 2021-11-02

Wyświetleń: 369

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ściany szklane w domach i biurach

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne przestrzenie mieszkalne czy biurowe bez ścian szklanych. Ich zaletą nie jest jednak wyłącznie interesujący design. Okazuje się, że ściany ze szkła mogą spełniać też dodatkowe funkcje np. wyciszać pomieszczenie lub chronić przed pożarem.

Jeżeli bliżej zainteresujemy się dostępnymi modelami ścian szklanych, możemy trafić na produkty przeznaczone zarówno do prywatnych domów, jak i biurowców i innych tego typu przestrzeni. Doskonale świadczy to o rosnącej popularności elementów ze szkła. Ściany szklane pojawiają się w naszych domach przede wszystkim ze względu na swój nowoczesny wygląd. Pozwalają też optycznie powiększyć przestrzeń. Sprawdzą się więc w niewielkich pomieszczeniach.

Ściany ze szkła jeszcze częściej pojawiają się w biurach czy galeriach handlowych. Projektanci wnętrz chętnie po nie sięgają, ponieważ pozwalają wyznaczyć konkretne strefy, a jednocześnie dają poczucie przestrzeni. W sklepach, ściany szklane zapewniają dobrą ekspozycję towaru, dzięki czemu zachęcają klientów do wejścia do środka.

W biurowcach, ściany ze szkła pozwalają na wydzielenie nowoczesnych gabinetów. Są przezroczyste, dlatego pracownicy nie czują się od siebie odizolowani. Warto też pamiętać, że na rynku dostępne są ściany akustyczne, które dają doskonałą dźwiękoszczelność. Możemy też zdecydować się na tzw. ściany ppoż, które spowalniają rozprzestrzenianie się pożaru. Jest to praktyczne połączenie nowoczesnego designu z przestrzeganiem obowiązujących przepisów.

Okucia do drzwi szklanych

Doskonałym uzupełnieniem szklanych ścian są oczywiście odpowiednie drzwi. Na rynku znajdziemy liczne modele, różniące się pod względem wymiarów oraz mechanizmu otwierania/zamykania. Drzwi szklane można obecnie montować również w miejscach, gdzie ruch jest naprawdę intensywny. Szkło hartowane jest wystarczająco odporne na uszkodzenia mechaniczne, aby nie stwarzać zagrożenia, nawet w przypadku nieprawidłowego użytkowania.

Bardzo ważną rolę odgrywają oczywiście odpowiednie okucia do drzwi. Są to wszelkiego rodzaju rygle, klamki, zawiasy czy pochwyty. Aby drzwi mogły spełniać swoją funkcję, okucia muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Zazwyczaj jest to stal nierdzewna, która doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Jest też bardzo wytrzymała, dzięki czemu drzwi bezawaryjnie działają przez lata. W przypadku elementów szklanych, istotne znaczenie ma też estetyka. Okucia muszą być minimalistyczne, żeby dobrze współgrały z przeszklonymi skrzydłami.

Ściany i drzwi ze szkła bardzo często pojawiają się w nowoczesnych domach i biurowcach. Są estetyczne i wytrzymałe, dlatego nic nie zwiastuje końca tego trendu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena