Odkurzacz przemysłowy to nieoceniony sprzęt podczas remontów czy prac wykończeniowych. Sprawdza się także w warsztatach czy firmach sprzątających. Z jego pomocą dużo szybciej i skuteczniej usuniesz zanieczyszczenia z różnych powierzchni. Zastanawiasz się nad zakupem takiego odkurzacza? Na rynku nie brak propozycji od różnych producentów. Pomożemy jednak w wyborze!

Data dodania: 2021-07-16

Wyświetleń: 435

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odkurzacze przemysłowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Słów kilka o odkurzaczach przemysłowych

Na wstępie chcemy Cię uświadomić, co tak naprawdę oznacza słowo „przemysłowy” w przypadku odkurzaczy. Dobre urządzenie tego rodzaju wciąga bowiem zabrudzenia, tak samo skutecznie, jak i pozostałe wersje, na przykład odkurzacz domowy. Ten przystosowany do pracy w trudnych warunkach sprzęt wyróżnia się jednak solidniejszą konstrukcją, a także specjalnymi technologiami filtracji między innymi drobnego pyłu, które producenci oznaczają w trzech klasach. 

  • L (Low) – czyli niski poziom filtracji. Odkurzacze tak oznaczone sprawdzają się przy sprzątaniu drobin pyłu, niewielkich odpadków po styropianie, drobinek drewna czy tworzyw sztucznych. Tego rodzaju urządzenia mają przepuszczalność filtracji na poziomie około 1 procenta;
  • M (Medium) – w tym przypadku jest nieco inaczej, bo poziom filtracji można określić, jako  średni, oscylujący w granicach 0,1%. Tym odkurzaczem usuniesz pył po szlifowaniu płyt gipsowych czy chemiczne odpady po remontach;
  • H (High) – ostatnia klasa odkurzaczy o najwyższym poziomie przepuszczalności na poziomie 0,005%. To urządzenia, które bezpiecznie usuną z podłoży resztki wełny mineralnej, a nawet azbestu i pleśni. 

Najlepiej swój wybór dostosowywać właśnie rodzajem zanieczyszczeń, jakie mamy w planach usuwać podczas sprzątania. Jeśli jest to styropian czy drobiny drewna, wybierz model oznaczony literą L, postaw na klasę High, jeśli ma to być pleśń czy azbest. Wszystkie klasy i wiele modeli do wyboru ma firma Karcher. Odkurzacze, jakie tam znajdziesz to najwyższa jakość wykonania. W końcu markę zna prawie każdy, niemiecka firma to godny zaufania wybór. Jeśli szukasz produktów tego producenta, sprawdź odkurzacze Karcher na Erpixkarcher24.pl – czeka tam na Ciebie kilkadziesiąt modeli!

Odkurzacz przemysłowy do domu, na budowę i do warsztatu – co wybrać?

Odkurzacze Karcher, ale i modele przemysłowe innych marek można podzielić ze względu na miejsce ich zastosowania. Wyróżniamy urządzenia do domu, na budowę i do warsztatu. Oczywiście wiele zależy od poziomu filtracji, o którym już pisaliśmy. Jednak pod uwagę trzeba wziąć kilka innych aspektów, zanim wybierze się konkretne rozwiązanie. Zaczynajmy więc:

Odkurzacze przemysłowe do domu 

Ktoś zapyta, po co odkurzacz przemysłowy w domu? Jak się okazuje, wcale taki zakup nie powinien dziwić, ostatnio jest nawet bardzo popularny. Warto rozważyć zakup takiego urządzenia, kiedy często przeprowadzasz generalne porządki lub dużo czasu spędzasz na pracy w garażu, do którego wchodzi się wprost z przedpokoju. Odkurzacze tego rodzaju docenią właściciele tarasów i ogródków. Drobinki ziemi, kamyki, piasek czy liście usunąć bowiem można dużo szybciej i łatwiej opisywanym dziś urządzeniem, aniżeli zmiotką. Do domu stawiaj raczej na lżejsze i mniejsze modele z dużą ilością nasadek w komplecie. Funkcjonalność i wygoda sprzątania na pierwszym miejscu!

Odkurzacze na budowę

Na budowę warto wybierać odkurzacze, których systemy filtracji bez problemu poradzą sobie z wchłanianiem cząsteczek pyłu. Dlatego warto postawić na modele z klasy M. Najlepszym rozwiązaniem będą urządzenia z otrząsaczem półautomatycznym lub automatycznym. Na przykład modele odkurzaczy Karcher mogą pochwalić się takim rozbudowaniem systemu oczyszczania filtra. 

Odkurzacze warsztatowe

Tym razem modele warsztatowe, które powinny sprawdzać się w profesjonalnym zastosowaniu tak jak ich poprzednicy, czyli modele budowlane. Warto wybrać urządzenie do sprzątania zabrudzeń stałych, ale i płynnych. Drobne wióry, resztki smarów czy lakierów nie mogą sprawiać kłopotów odkurzaczom warsztatowym. W tym przypadku pamiętaj o jednym – zestawie ssawek. Im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej! 

Powyżej przedstawiliśmy trzy rodzaje odkurzaczy przemysłowych dostosowanych do konkretnych warunków, w których będą użytkowane. Postaw na model od cenionego producenta i ciesz się funkcjonalnością i niezawodnością tego typu urządzeń. Możesz na przykład wybrać odkurzacze Karcher, opinie o urządzeniach tej marki są bardzo pozytywne!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena