Wiosną można nareszcie pożegnać się z puchowymi kurtkami i ocieplanymi butami, warunki pogodowe sprzyjają spacerom na świeżym powietrzu, co ma korzystny wpływ zarówno na dziecko, jak i na rodzica. Trzeba jednak zastanowić się dobrze nad doborem odpowiedniego stroju dla podopiecznego. 

Data dodania: 2021-04-24

Wyświetleń: 329

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak ubierać dzieci na wiosnę, aby zapewnić im komfort i uchronić przed przeziębieniem?

Zakładanie niemowlętom zbyt dużo warstw ubrań nie jest dobrym pomysłem, bo łatwo o przegrzanie organizmu, co jest tak samo groźne, jak jego wyziębienie. Dziecięca garderoba jest mocno zróżnicowana, dzięki czemu można z łatwością skompletować odpowiedni ubiór na każdą porę roku.

Jak ubierać dzieci na wiosnę, o czym należy pamiętać?

Kluczową kwestią podczas ubierania dziecka na wiosenny spacer jest kierowanie się aktualnymi warunkami pogodowymi. Inny strój sprawdzi się w bezpieczny i słoneczny dzień niż w przypadku niższych temperatur i zachmurzonego nieba. Jeśli temperatura powietrza nie przekracza 18 stopni Celsjusza, to zaleca się zakładać trzy warstwy ubrań. Zacząć można od body, pajacyka lub podkoszulka, w zależności od wieku dziecka. Nie można zapomnieć o skarpetkach, aby ochronić stopy przed chłodem. Odzież mająca bezpośredni kontakt ze skórą dziecka powinna być wykonana z naturalnych i przewiewnych tkanin typu bawełna. Zadbać trzeba o to, aby ubranka były miękkie, przyjemne w dotyku, nie powodowały żadnych podrażnień ani uczuleń, najlepiej nadają się termoizolacyjne i pochłaniające nadmiar wilgoci. Len, włókna konopi i tkanina bambusowa będzie świetnym wyborem. Na drugą warstwę składa się bluza lub sweter i długie spodnie. Można śmiało postawić na wygodne dresy, pod które założy się body podczas cieplejszych dni lub pajacyk w chłodne. Cienka czapka bawełniana także jest wymagana przy temperaturze na zewnątrz do 18 stopni Celsjusza. Trzecią warstwą ubrań będzie kurtka przeciwwiatrowa i trzewiki, najlepiej z naturalnej skóry.

Ubieranie niemowląt w cieplejsze dniJeśli temperatura powietrza wynosi ponad 19 stopni i sięga do 25 stopni Celsjusza, to wystarczające będą dwie warstwy ubrań. Jako że wiosenna pogoda bywa bardzo przewrotna, zawsze powinno się być przygotowanym na różne okoliczności i mieć przy sobie na wszelki wypadek dodatkowe ubranie lub lekki kocyk. Pierwszą warstwą będzie body/podkoszulek i skarpetki, a drugą lekkie spodnie, koszulka z długim rękawem lub bluza oraz półbuty. Czapkę bawełnianą lepiej zastąpić modelem z daszkiem lub lekkim kapeluszem, aby ochronić głowę przed działaniem promieniowania słonecznego i podmuchami wiatru. Zasada jest taka, aby ubierać dziecko podobnie jak siebie, zakładając jedną warstwę więcej. Dodatkową warstwą może być też kocyk czy osłona na wózek. Dzieciom aktywnym fizycznie, bawiącym się na placu zabaw, powinno się zdjąć jedną warstwę ubrania, aby nie dopuścić do nadmiernego przegrzania się organizmu. 

Kochany Urwis

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena