Oprócz solidnych materiałów służących do szeroko pojętej budowy ważne są także inne składniki tego procesu. Poza głównym, trwałym budulcem potrzebne są także inne, na przykład te nieco bardziej elastyczne lub płynne.

Data dodania: 2020-12-18

Wyświetleń: 447

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chemia budowlana, a jej jakość - jak rozpoznać skuteczny produkt?

Kleje i pianki montażowe, różnorodne preparaty do mycia powierzchni znajdujących się na zewnątrz, takich jako chociażby popularna wciąż kostka brukowa, różnego rodzaju uszczelniacze i wiele innych. Tworzą one szeroko pojętą kategorię tak zwanej chemii budowlanej. Jednak szczególnie w ich przypadku ważna jest wysoka jakość. Chemia nie może przecież niszczyć lub odbarwiać powierzchni, z którymi ma styczność. Ponadto przede wszystkim powinna działać skuteczni i być łatwa w aplikacji oraz użytkowaniu. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając poszczególne preparaty z zakresu takiej chemii aby spełniały swoje zadanie a skutki ich zastosowania były zgodne z oczekiwaniami i w dodatku długotrwałe?

Marka ma znaczenie

Naturalnie produkty od małych firm wcale niekoniecznie muszą być gorsze. Jednak producenci tego typu materiałów na masową skalę nie mogą sobie z pewnością pozwolić na to, aby na przykład ich pianki montażowe w niedługim czasie po zastosowaniu wykruszały się bądź w inny sposób zmieniały pożądaną konsystencję. Markowe, chętnie wybierane produkty muszą spełniać najwyższe standardy, gdyż inaczej szybko zostałyby zdyskwalifikowane wśród fachowców oraz użytkowników budynków, w których znalazły zastosowanie. Jednak znana marka to nie jedyny wyznacznik jakości produktów tego rodzaju. Pamiętać należy, że zarówno polskie jak i europejskie oraz światowe prawa budowlane określają dokładnie pewne parametry, jakie poszczególne produkty stosowane szeroko w branży budowlanej powinny spełniać. W związku z tym warto zwracać uwagę na to, czy takie artykuły posiadają odpowiednie certyfikaty, na przykład ISO 9001.

Aby wszystko się pięknie kleiło 

Kleje montażowe to także produkty należące do tej dziedziny. W końcu nie wszystko da się w prymitywny sposób pozbijać ze sobą gwoździami. Dzięki takim klejom efekt końcowy wygląda o wiele bardziej estetycznie, ponieważ często używane są do mocowania właśnie elementów dekoracyjnych. Łączą ze sobą między innymi takie materiały jak: niektóre tworzywa sztuczne, korek, drewno, metal a nawet cegły, tynk oraz beton! Jednocześnie taki klej, w przeciwieństwie do siermiężnych śrub czy wspomnianych już gwoździ, jest niewidoczny po zewnętrznej stronie doklejanego elementu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena