Moda na urządzanie wnętrz domów zmienia się jak w kalejdoskopie. Co roku możemy spotkać nowe trendy dotyczące wystroju, oświetlenia, dodatków czy kolorów w mieszkaniu i wszystkich innych aspektów wpływających na jego wygląd i design. 

Data dodania: 2018-05-04

Wyświetleń: 741

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Producenci wszelkich mebli i dodatków dokładnie śledzą najnowsze trendy, oferując swoim klientom coraz ciekawsze rozwiązania, idealnie wpisujące się najnowszą modę.

Warto jednak zauważyć, że nie coroczna wymiana całego wyposażenia domu nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście nie negujemy tego, aczkolwiek większy odsetek populacji nie jest przygotowany na tak duże wydatki. Warto zatem, urządzając swój dom i wybierając podstawowe sprzęty oraz meble  postawić na klasykę, lub stonowaną nowoczesność, neutralne barwy i formy, które pozwolą z czasem stworzyć inne stylizacje.

Najbardziej polecanymi, według katalogów o projektowaniu wnętrz są jasne i neutralne barwy ścian, dające duże pole do popisu w przyszłości i dużą łatwość zmiany w razie potrzeby. Na jasnych ścianach wyglądają dobrze zarówno jasne, jak i ciemne meble, jasne ściany są też doskonałym tłem zarówno dla klasycznych dzieł sztuki, jak i nowocześniejszych obrazów i plakatów. Oczywiście nie namawiamy do malowania całego mieszkania wyłącznie na biało. Obecnie na rynku znaleźć można duże spektrum jasnych barw, począwszy od bieli, poprzez barwy przełamane żółcią, szarością czy pastelowymi odcieniami innych kolorów.

Jeśli chodzi o wyposażenie, wybór klasycznych kolorów również będzie najlepszym rozwiązaniem, które daje duże pole do popisu i łatwą możliwość modernizacji czy zmieniania wnętrza według trendów i upodobań. Zmiana dywanu, zasłon, narzuty na meble, czy dekoracji potrafi znacznie odmienić wnętrze na wiele sposobów.

Są też jednak osoby, które cenią sobie nowoczesne trendy, woląc tym samym wyposażać swoje wnętrza zgodnie z najnowszymi trendami. Te z kolei śledzić można bez problemu zarówno w papierowych katalogach dostępnych w sklepach z meblami i wyposażeniem, a także w sieci. Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii, aktualnie bez wychodzenia z domu możemy wybrać sobie wymarzone meble i dodatki do domu. Tyle, o ile jednak, niemal każdy jest w stanie wymienić przynajmniej trzy firmy i portale oferujące sprzedaż mebli i wyposażenia do pomieszczeń mieszkalnych, tak w przypadku kuchni i łazienki o wiele trudniej o znajomość renomowanej firmy. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena