Wiele osób, które potrzebują własnego serwisu internetowego, zaczyna poszukiwania wykonawcy swojej strony od młodych osób tworzących tanie strony internetowe.

Data dodania: 2008-09-30

Wyświetleń: 3377

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele osób, które potrzebują własnego serwisu internetowego, zaczyna poszukiwania wykonawcy swojej strony od młodych osób tworzących tanie strony internetowe.

Jeśli nie chcesz płacić dużo za stronę internetową, jest to niezłe rozwiązanie. Wielu studentów chętnie wykona Ci prosty serwis za kilkaset złotych (oczywiście nie muszą to być studenci, ale tak się często mówi :p). Jest z tym tylko jeden problem: taka tania strona internetowa będzie trudna do aktualizacji; nie będzie zazwyczaj postawiona na żadnym CMSie. A to oznacza dla Ciebie problemy z jej późniejszą aktualizacją - będziesz musiał znów zatrudnić kogoś (kolejny "drobny" wydatek) lub samemu nauczyć się choćby podstaw języka HTML.

Bo takie tanie strony internetowe to tylko HTML i...

I tu jest drugi problem. Wielu domorosłych projektantów tworzy strony internetowe oparte na tabelach. Tymczasem od dawna już standardem w internecie są strony zbudowane na kaskadowych arkuszach stylów, w skrócie CSS. I to nie jest taki sobie czyjś wymysł. Strony internetowe zbudowane na CSS są znacznie lepiej oceniane przez wyszukiwarki. Warto o tym pamiętać.

Kolejna sprawa to grafika. Wiadomo, musi być czytelna i nie przeszkadzać w odbiorze treści strony. Czy jednak osoba projektująca te nasze "tanie strony internetowe" będzie umiała taką grafikę stworzyć? Jakimś rozwiązaniem jest zatrudnienie studenta grafiki, ale projekty takich ludzi niekoniecznie muszą być takie tanie... No i pozostają kwestie z poprzednich akapitów.

A gdyby tak zatrudnić kogoś, kto grafikę na stronę internetową zaoferuje Ci za darmo? I dołączyć jeszcze osobę, która treść strony internetowej stworzy sama, również za darmo, używając przy tym systemu CMS? Aktualizacje będą dziecinnie proste...

"Ale, ale - w tytule było "tanie strony internetowe", a nie "darmowe strony internetowe"!" - możesz powiedzieć. I ja się zgodzę. "Za co więc zapłacę?" - Zapłacisz za miejsce na serwerze. Tylko za miejsce na serwerze!

Zobacz: płacisz za serwer, a dostajesz: grafikę strony www, system CMS, żebyś mógł łatwo aktualizować serwis i oczywiście najważniejsze - treść strony.

Jak to możliwe? I kim będzie osoba, która doda treść do mojego serwisu? Dlaczego będzie to darmowe?

Będzie to darmowe, ponieważ tą osobą będziesz Ty sam! W bardzo prosty sposób dodasz treść do strony za pomocą tego samego CMSa, który pozwoli Ci później ją edytować. To jest jak pisanie tekstu w Wordzie. Pisałeś kiedyś tekst w Wordzie?

A grafika? Jest darmowa: ponad 200 gotowych do wykorzystania szablonów. Wystarczy kliknąć myszką, aby wskazać, jak ma wyglądać Twoja tania strona internetowa.

Zobacz tu: ImpleSITE i już wszystko będzie jasne. Polecam skorzystanie z darmowego, trzydziestodniowego okresu testowego. Sprawdź, popróbuj, zobacz, jakie to proste (zaleciało tanim sloganem :p)!

Już nie będziesz potrzebował osoby, która wykonuje tanie strony www!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena