Narożniki kuchenne nie są żadną nowością, choć przez ostanie lata nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Być może dlatego, że kojarzyły się z ciasnymi, blokowymi kuchniami, w których na wszystko brakowało miejsca? 

Data dodania: 2017-03-01

Wyświetleń: 1826

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Narożnik kuchenny - pomysł na aranżację niewielkiej przestrzeni

Obecnie też nie zawsze możemy poszczycić się dużym metrażem, więc może warto wykorzystać to rozwiązanie, pozwalające na funkcjonalne urządzenie niewielkiej przestrzeni?Szczególnie, że współczesne narożniki kuchenne pozytywnie zaskakują wzornictwem i rozmaitością stylistyk.

Podstawową zaletą narożnika kuchennego jest to, że pozwala on na oszczędność miejsca, oraz pozwala na usadowienie większej ilości osób niż podobnych rozmiarów stół z krzesłami. Jeśli dodatkowo wybierzemy model z ukrytymi w siedzeniach skrzyniami, zyskujemy przestrzeń do przechowywania podręcznych drobiazgów. Sprzedawane są zazwyczaj jako gotowe komplety, kupujemy więc jednocześnie stół i pasujące do niego siedzenia, dzięki czemu  odpada problem dopierania odpowiednich krzeseł do stołu.

            W sklepach można spotkać narożniki kuchenne wykonane w rożnych stylistykach. Podstawowy i najbardziej rozpowszechniony model to mebel w całości wykonany z drewna, który sprawdzi się w kuchniach w stylu rustykalnym. Jeżeli zamiast naturalnego koloru drewna wybierzemy biel lub intensywny kolor- odnajdzie się również w nowoczesnym, minimalistycznym pomieszczeniu albo wnętrzu w bardzo modnym stylu skandynawskim. Drewno zastępowane jest często płytą meblową, która jest znacznie tańsza a równie atrakcyjnie wygląda. Twarde siedzenia można wyposażyć w kolorowe, miękkie poduszki, dzięki czemu będzie nam wygodniej, a kuchnia zyska przytulny i rodzinny charakter.

            Narożniki kuchenne tapicerowane są nieco kosztowniejsze, ale zapewniają nieporównanie większy komfort w czasie spożywania posiłków. Możemy wybrać model, który ma tapicerowane tylko siedziska lub taki z miękkimi oparciami. Wiele osób obawia się, czy tapicerowany mebel sprawdzi się w kuchni- zupełnie niesłusznie, współczesne narożniki tapicerowane pokryte są często tkaninami plamoodpornymi lub takimi, które łatwo jest czyścić. Meble tapicerowane poza wygodą mają także tę zaletę, że łatwo zmienić ich wygląd przez zmianę obicia, co pozwala na szybkie dopasowanie narożnika do zmiany aranżacji pomieszczenia.

            W przypadku naprawdę niewielkiego pomieszczenia możemy ustawić w kącie krótki narożnik, który będzie uzupełnieniem małego, kwadratowego stolika lub stołu rozkładanego. To dobre rozwiązanie do małej kuchni z niewielką ilością domowników. Zamiast typowego narożnika można również pokusić się o zakup boksu jadalnego, jaki często widujemy w barach szybkiej obsługi. Składa się on ze stołu połączonego z ławami po jego dwóch stronach.

            Narożnik zamiast do rogu jadalni może przylegać także do wyspy lub półwyspu kuchennego, albo przewrotnie, stać na środku pomieszczenia, wyznaczając przestrzeń do spożywania posiłków. Taki sposób aranżacji sprawdzi się, jeśli jesteśmy posiadaczami otwartej przestrzeni łączącej w sobie funkcję kuchni, jadalni i salonu. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena