Większość z nas nieustannie poszukuje rozwiązań, przyczyniających się do zwiększenia rodzinnego budżetu, który można przeznaczyć na różne inwestycje i rozrywki. Remonty i stawianie budynków od podstaw pociągają za sobą takie koszty finansowe, że każdy sposób oszczędnościowy jest na wagę złota.

Data dodania: 2016-07-26

Wyświetleń: 848

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oszczędności związane z montażem okien plastikowych

Energooszczędność z oknami PCV
Ubytki energii cieplnej przekładają się na wzrost kosztów finansowych przeznaczonych na ogrzanie mieszkania (szczególnie podczas mroźnych zim). Ważny jest zatem wybór okien, które umożliwiają wymianę powietrza z otoczeniem (dzięki systemom otwieranym, uchylnym i ropzszczelnianym), ale to my powinniśmy decydować, kiedy i w jakim stopniu chcemy z niej skorzystać.

Oto główne zalety nowoczesnych okien PCV, stanowiące ich energooszczędne właściwości:

  • wielowarstwowość szyb (która zdecydowanie zwiększa termoizolacyjność),
  • wyposażenie w ramkę dystansową (umożliwiającą wprowadzenie odpowiednich gazów),
  • gazy szlachetne wypełniające przestrzeń między szybami (najczęściej stosuje się w tym celu argon, xeon i krypton),
  • specjalny rodzaj powłoki, która zapewnia komfort cieplny niezależnie od pory roku (latem nadmiar ciepła z zewnątrz jest blokowany, a zimą domowe ciepło odbija się od okna i nie wydostaje poza nie).

Wysoka izolacyjność ciepła innowacyjnych surowców – z których wykonywane są wysokiej jakości okna – sprawia, że fundusze, jakie corocznie wydajemy podczas sezonu grzewczego, są zdecydowanie mniejsze.

Tanie środki czyszczenia i konserwacji okien plastikowych
Utrzymanie w czystości okien PCV nie sprawia najmniejszych problemów. Plastikowe i szklane powierzchnie nie mają specjalnych wymogów co do jakości stosowanych do codziennej higieny specyfików.

Już samo przetarcie profili wilgotną ścierką usuwa zabrudzenia i plamy. Szyby można łatwo doczyścić dostępnymi w każdym supermarkecie płynami. Warto oczywiście wybierać te, które nie pozostawiają smug, jednak koszty związane z ich nabyciem są stosunkowo niskie.

Drugie życie plastikowych tworzyw
Warto zadbać o naszą kieszeń także w szerszym, globalnym zakresie. Natura jest dobrem zbiorowym, które powinniśmy cenić i chronić na wszystkie możliwie sposoby, a nie korzystać z niej bez ograniczeń. Dostępność surowców ma bowiem swoje granice.

Niezbywalną zaletą okien PCV jest możliwość ich ponownego wykorzystania (tzw. odnawialność). Co więcej, można z nich stworzyć praktyczne i przydatne przedmioty, które posłużą nam w zmienionej formie przez kolejne długie lata.

W trosce o środowisko powinniśmy zatem rozważnie gospodarować surowcami, których zasoby naturalne podlegają ograniczeniom, i posługiwać się raz użytymi na możliwie wiele sposobów.

Koszt związany z kupnem i montażem okien plastikowych jest stosunkowo niewielki w porównaniu z innymi modelami, opierającymi się na zastosowaniu droższych materiałów konstrukcyjnych (np. drewna). Termoizolacyjność i niskie ceny specyfików czyszczących oraz odnawialność tworzyw PCV decydują o oszczędnościach na skalę nie tylko indywidualną, ale i globalną.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena