Pragniesz spędzić niezapomniane chwile w ciepłym klimacie, wśród bajecznych widoków i rajskich, piaszczystych plaż?  Zwiedzić stare zabytkowe kościółki oraz wybrać się na pieszą wędrówkę do dzikiej doliny Barranco de Jenejey, zachwycającej przepięknym krajobrazem, zapierającym dech w piersiach?

Data dodania: 2013-08-06

Wyświetleń: 3223

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fuerteventura - Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura to jedna z Wysp Kanaryjskich, położonych na Oceanie Atlantyckim, niedaleko północno - zachodnich wybrzeży Afryki. Ponad 100 pięknych piaszczystych plaż i temperatura nie spadająca w sezonie turystycznym poniżej 25 stopni to atuty przyciągające turystów z całego świata. Wyspa ofertuje jednak nie tylko błogi i beztroski wypoczynek na plaży, można tutaj również zobaczyć niecodzienną przyrodę czy choćby muze sztuki Wysp Kanaryksich

Przebywając tutaj warto zobaczyć znaną wśród turystów miejscowość wypoczynkową - Corralejo. Zlokalizowany jest tutaj Park Natury Las Dunas de Corralejo. Na jego terenie znajduje się chroniony obszar wydm, stożek wulkaniczny oraz obszar lawy. Miłośnicy przyrody mogą się tutaj poczuć jak w raju. Jeżeli podczas swoich wakacji pragniesz dużo zwiedzać wybierz się do miejscowości Betancuria. Jest to dawna stolica wyspy, przez mieszkańców uważana za najpiękniejsze miasto na całej Fuerteventurze. Warto zajrzeć do znajdującego się tutaj kościoła Iglesia de Santa Maria oraz Casa Santa Maria.

Fuerteventura jest idealną destynacją dla każdego, pragnącego odpocząć w przyjaznych warunkach oraz pozwiedzać, turysty. Przebywając na tej magicznej wyspie warto również zawitać do miasteczka Tindaya, w pobliżu którego znajduje się przepiękne wzgórze Montana de Tindaya, uważane przez mieszkańców za miejsce święte. Kiedyś dokonano tutaj wykopalisk archeologicznych, do najbardziej znanych należą skamieniałe odciski stóp.

Fuerteventura jest jedną z najbardziej zachwycających wysp,  każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeżeli jesteś miłośnikiem sztuki koniecznie powinieneś zawitać do znajdującego się w La Oliva Muzeum Sztuki Kanaryjskiej i galerii sztuki Las Chimenas. Wczasy  na Furnaventurze są idealną opcją dla każdego: miłośnicy sztuki, historii, a także zwolennicy wolnego czasu znajdą tu coś dla siebie. Jeżeli pragniesz przeżyć niezapomniane chwile podczas swoich wakacji zdecyduj się na urlop na tej czarującej wyspie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena