Jedną z najbardziej znanych potraw orientalnych jest sushi. Każda gospodyni domowa bez problemu może je przygotować w domu. Potrzebne będą jednak do tego odpowiednie akcesoria. Dzięki nim danie na pewno wyjdzie wspaniale.

Data dodania: 2013-04-22

Wyświetleń: 1517

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W kręgu akcesoriów przydatnych w kuchni orientalnej na szczególną uwagę zasługuje mata bambusowa. Jest to dość niepozorne narzędzie, dzięki któremu przygotowanie domowego sushi staje się banalnie proste. Tylko ścisłe zwinięcie wszystkich składników gwarantuje uzyskanie oczekiwanego rezultatu. Ponadto bardzo ważne w przygotowywaniu dań egzotycznych jest właściwe preparowanie wszystkich składników. Przyprawy należy dokładnie wymieszać. Idealny do tego będzie moździerz granitowy.

Patelnie wok są nieodzownym elementem w każdej kuchni chińskiej. Służą do szybkiego smażenia warzyw i mięsa. Dzięki temu potrawa zachowuje składniki odżywcze. Ponadto woki ułatwiają błyskawiczne przyrządzanie dań. Ich niezwykła budowa wzbudza w polskich gospodyniach domowych zdziwienie. Trzeba jednak porzucić przyzwyczajenia i wypróbować je we własnym domu. Jeśli kuchenka gazowa jest nieprzystosowana do naczyń o owalnych kształtach, wtedy bez problemu można dokupić specjalne nakładki.

Jednym z bardziej niezwykłych akcesoriów w kuchni orientalnej jest moździerz. Umożliwia on dokładne rozgniatanie przypraw i ich łączenie. Narzędzie to jest znane w Polsce od dawna. Posługiwały się nim znachorki przygotowujące leki dla okolicznych wiosek. Okazuje się, że może być również niezbędnym dodatkiem w każdej kuchni. Moździerz jest niezwykle przydatny w przyrządzaniu marynat. Rozdrobnione na puszystą masę ziarenka pieprzu wraz z kolendrą i majerankiem będą idealną zaprawą do mięs i sałatek.

Kuchnia chińska kojarzy się przede wszystkim z ryżem i pałeczkami. Dla Europejczyka posługiwanie się nimi stanowi duży problem. Jeśli jednak planuje się przygotowanie przyjęcia w stylu orientalnym, wtedy pałeczki bambusowe stanowią nieodłączny element dekoracji stołu. Zapewnią przy tym wiele wybuchów radości. Żeby przyjęcie było realistyczne, warto w kuchni posiadać również naczynia do sake. Podane w nich dania zachwycą przybyłych gości.

Wybór właściwych akcesoriów do kuchni nie jest prostą sprawą. Jeśli jednak planuje się wydanie przyjęcia w stylu orientalnym, warto sięgać po dedykowane do potraw akcesoria. Przede wszystkim przed zakupem trzeba sporządzić listę koniecznych dodatków. Papier ryżowy jest niezbędny do przyrządzania sajgonek. Pałeczki bambusowe natomiast idealnie sprawdzą się do potraw z ryżem. Zestaw do robienia sushi przyda się zaś, gdy nie ma zbyt dużo czasu na szukanie wszystkich składników.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena