Artykuł traktuje o sposobach na skuteczną naukę języka angielskiego,które ja sama stosuję z powodzeniem.Mój poziom to średniozaawansowany wyższy w Narodowym Teście Języka Angielskiego.

Data dodania: 2007-12-03

Wyświetleń: 8176

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy lubiący się uczyć człowiek, na przestrzeni lat,mógł wypracować sobie jakąś technikę nauki.Jeżeli jest ona dla Ciebie dobra i daje zadowalające rezultaty,stosuj ją.Dla wszystkich pozostałych kilka podpowiedzi jak się uczyć,konkretnie języka angielskiego.

1.Opowiadaj sobie to,czego sam się nauczyłeś.
2.Wyobraż sobie,że kogoś uczysz.Wykładasz mu tę wiedzę dokładnie,jasno i zrozumiale.
3.Kojarz nowe fakty z tym co już wiesz.
4.Czytaj ze zrozumieniem,podkreślaj ważne i trudne słowa.
5.Rób regularne powtórki.
6.Pisz codzienny plan nauki.
7.Koncentruj się na wybranym temacie.
8.Ucz się nawet wtedy,kiedy nie masz do tego nastroju.Chodzi o wyrobienie w sobie nawyku codziennej nauki.
9.Ucz sie codziennie minimum godzinę.

A teraz co do punktu 6,kilka szczegółowych porad.
Codzienny plan nauki może wyglądać tak:

1.Nauczę się o czasie Present Simple.
2.Przeczytam krótki tekst w języku angielskim.
3.Przetłumaczę fragment tekstu z polskiego na angielski lub odwrotnie.
4.Przesłucham kilkakrotnie nagrania w języku angielskim.

Oczywiście można się tego uczyć z książek i płyt,ja polecam naukę z internetu.Jest wiele stron poświęconych nauce języka angielskiego,wystarczy wpisać w wyszukiwarce- nauka angielskiego.

Sposobem na efektywną naukę języka,jest również to, abyś najpierw uczył się rzeczy,które są dla Ciebie najtrudniejsze.Na póżniej zostaw tematy łatwiejsze i te, których lubisz się uczyć.

Ważne jest również koncentrowanie się na jednej rzeczy w danej chwili.Niektórzy skarżą się na brak umiejętności koncentracji.Po pierwsze warto sobie uświadomić,że koncentracja nie polega na sztywnym myśleniu na jeden temat.Gdy jesteśmy skoncentrowani,wtedy lużne myśli przepływają przez nasz umysł, rozumiemy to co czytamy i nie przeszkadza nam nawet muzyka w tle, czy odgłosy za oknem.

Dla tych,którym trudno się jest skoncentrować,podaję kilka afirmacji do powtarzania.

To dobre i korzyste dla mnie,gdy jestem skoncentrowany na tym,co robię.

Koncentracja jest dla mnie miła,łatwa i przyjemna.

Moja koncentracja jest niezależna od czynników zewnętrznych.

Kolejną istotną rzeczą jest miejsce do nauki.Warto,abyś wyznaczył sobie jedno stałe miejsce to nauki,powieważ wtedy umysł od razu "programuje się na tryb nauki".
Również czas,kiedy się uczysz ma nie małe znaczenie.Ja wolę uczyć się rano,gdy umysł jest jeszcze wypoczęty.Warto także robić krótkie przerwy w trakcie nauki.

Gdy lubisz się uczyć,sama możliwość zdobywania wiedzy jest dla Ciebie nagrodą.Wszystkim pozostałym radzę poczytać coś na temat motywacji wewnętrznej,która to daje zdecydowanie lepsze efekty niż zewnętrzna.

Powyższe metody nauki stosuje już od jakiegoś czasu z dobrymi rezultatami i polecam je wszystkim,którzy lubią się uczyć języków obcych.


Licencja: Creative Commons