Dzisiaj zajmiemy się urządzaniem sypialni. Podstawowym kolorem w naszym pomieszczeniu będzie oczywiście biel. Warto też nadmienić, że dla niektórych ten styl może sprawiać wrażenie zbyt kobiecego. Ściany możemy pomalować na biało lub zafundować im drewnianą boazerię w kolorze białym. To drugie rozwiązanie zapewni nam charakterystyczny skandynawski look naszego pokoju.
Łóżko w zależności od naszych upodobań może być drewniane lub metalowe. Bez względu na to, na które się zdecydujemy, nie wahajmy się pomalować go białą farbą.
Jeśli chodzi o wybór mebli, jest tutaj miejsce na spory indywidualizm. Styl Skandynawski słynie z tego, że chętnie łączy stare z nowym. Możemy więc poszukać odpowiednich mebli na targu staroci, ale możemy też wybrać coś bardziej nowoczesnego i prostego w formie i spróbować te przeciwności pogodzić w naszym wnętrzu.
Tendencje kolorystyczne w tym stylu są dwie. Pomieszczenie może być monochromatyczne, które sprawia wrażenie jakby tonęło w bieli albo posiadać elementy wystroju odcinające się wyraźnym kontrastem od reszty pomieszczenia, np. czerwona lub granatowa komoda, stolik lub krzesło. Czerwień i granat to kolory typowo skandynawskie, które pozwolą nam przełamać dominującą biel i dodadzą sypialni życia. Kolory te dobrze prezentują się też na tekstyliach w postaci pasów i krat.
Gorąco polecam przyłożyć się też do dodatków, bo to one w dużej mierze budują klimat wnętrz. Skandynawia kojarzy się z drewnianymi konikami, wiszącymi serduszkami, latarenkami, a także postarzanymi dodatkami w stylu retro Wiele skarbów znajdą Państwo na targach staroci, o których wcześniej wspomniałem. Natomiast "kanapowym" zbieraczom stylowych dodatków mogę polecić internetowe sklepy z artykułami dekoracyjnymi retro i shabby chic, w których można znaleźć piękne stylizowane przedmioty. Warto też poszukać ciekawych stylizacji, które łatwo możemy skopiować w swoim domu. Miłośnicy aranżacji tego typu mogą znaleźć w internetcie sporo wnętrzarskich inspiracji pochodzących głównie ze skandynawskich blogów.
Islandia, wyspiarski kraj położony na północnym Atlantyku, w ostatnich latach stał się niezwykle popularnym kierunkiem emigracji zarobkowej dla Polaków. Mimo odległości geograficznej i pozornie surowych warunków klimatycznych, coraz więcej naszych rodaków decyduje się na podjęcie pracy w tym skandynawskim kraju. Co sprawia, że Islandia jest tak atrakcyjnym miejscem dla polskich pracowników?