Łazienka, bez względu na to czy jest duża, czy mała, musi być przede wszystkim funkcjonalna. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale naprawdę spędzamy w niej sporo czasu.

Data dodania: 2010-06-16

Wyświetleń: 2066

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdy wpadamy do niej rano, zazwyczaj się spieszymy, warto więc zadbać o to, by wszystko co potrzebne mieć pod ręką. Dlatego wyposażenie łazienki powinno być dobrze przemyślane i praktyczne, nie zaszkodzi też, jeśli akcesoria do łazienki będą po prostu piękne.

Jeśli chodzi o aranżację łazienki Olsztyn daje wiele możliwości. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto odwiedzić chociaż kilka salonów łazienkowych w mieście, bo wizyta we wszystkich znacznie odsunęłaby remont w czasie, i wybrać meble do łazienki, które w stu procentach spełnią nasze oczekiwania. Nie zapominajmy, że równie ważna jak meble jest ceramika sanitarna. Obecnie jej wybór jest ogromny, bo producenci prześcigają się w coraz to wymyślniejszych kształtach, zaskakujących kolorach i nowych funkcjonalnościach. Każdy pomysł można więc wcielić w życie.

Ale największego zawrotu głowy można dostać wybierając płytki ceramiczne. Nowoczesne glazura i terakota są tak piękne, że trudno zdecydować się na jeden wzór. Jednak myśląc o tym, by podłoga w łazience jak najlepiej spełniała swoją funkcję, w wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim fakturą płytki. Najlepiej jeśli będzie ona antypoślizgowa. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się gładkiej, błyszczącej terakoty. Taka w kontakcie z wodą stanowiłaby zbyt duże ryzyko wypadku. Powierzchnia płytki powinna być więc chropowata, ale w taki sposób, by łatwo się ją czyściło.

Skomponowanie wszystkich elementów wystroju łazienki w zgraną, funkcjonalną całość gwarantuje, że czas, jaki spędzimy w jej wnętrzu odpręży nas i zrelaksuje.

Licencja: Creative Commons