Coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w domkach jednorodzinnych, więc nic dziwnego, że systemy budowlane, takie jak Xella 20cm, zaczynają dominować na rynku. Połączenie bloczków Ytong z blokami SILKA pozwala nie tylko szybko i w miarę tanio zrealizować projekt domku jednorodzinnego, ale także...

Data dodania: 2007-07-27

Wyświetleń: 4492

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w domkach jednorodzinnych, więc nic dziwnego, że systemy budowlane, takie jak Xella 20cm, zaczynają dominować na rynku. Połączenie bloczków Ytong z blokami SILKA pozwala nie tylko szybko i w miarę tanio zrealizować projekt domku jednorodzinnego, ale także zoptymalizować parametry zarówno ścian zewnętrznych jak i wewnętrznych. W systemie Xella 20cm ściany zewnętrzne budowane są z bloczków Ytong, które mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne; ściany wewnętrzne zaś z bloków SILKA - wytrzymałych i zapewniających izolację akustyczną.

W rezultacie, stosując taki hybrydowy system można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, nie rezygnując jednocześnie z doskonałych parametrów domu ani jego wyglądu. System Xella 20cm pozwala postawić 150m2 ścian w 2,5 tygodnia, czyli czterokrotnie szybciej, niż przy wykorzystywaniu tradycyjnych metod, co oznacza także niższe koszty robocizny. Stosując bloczki Silka E, posiadające wewnętrzne kanały do prowadzenia wiązek instalacji elektrycznej, możemy zapomnieć o bruzdowaniu ścian, a unikatowe właściwości bloczków Ytong pozwalają używać o wiele mniej zaprawy niż przy tradycyjnych materiałach budowlanych. W rezultacie koszty budowy, gdy zastosujemy system Xella 20cm mogą spaść nawet o 20%.

Projekt domku jednorodzinnego realizowany w systemie Xella 20cm gwarantuje nam, że nasze nowe mieszkanie będzie nie tylko trwałe, w przystępnej cenie i ładne ale także bezpieczne. Zarówno bloczki Ytong jak i SILKA są produkowane z naturalnych składników – wody, wapna i piasku i charakteryzują się o wiele niższą promieniotwórczością niż inne typy cegieł. Dodatkowo ich technologia produkcji pozwala uzyskać bardzo dokładną wysokość wymiarów, co ułatwia prace murarskie i zapobiega sytuacjom, w których mimo wysiłków ekipy ściany nie chcą trzymać pionu. Także wykończenie ścian, czyli fugowanie, malowanie czy tynkowanie jest o wiele łatwiejsze. Gładka powierzchnia bloczków i mała ilość potrzebnej zaprawy przekładają się na gładką ścianę, której nie trzeba “wyrównywać” tynkiem, co skraca czas trwania i obniża koszty prac wykończeniowych. Na ścianę zbudowaną z bloków SILKA można nakładać tynki o grubości zaledwie 1-3mm. Nie można też zapominać o tym, że stosując system Xella 20cm możemy zaoszczędzić dobrych kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni, gdyż ściany zewnętrzne mogą być cieńsze dzięki właściwościom termoizolacyjnym bloczków Ytong, a wewnętrzne dzięki wytrzymałości SILKI.

Zainteresowanym opisanym wyżej systemem można polecić stronę http://www.xella20cm.pl na której znajdą pomoc w wyborze najlepszego materiału.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena