Każdy z nas marzy o odpowiednio wyposażonym barku w domu. Barek to fizyczne miejsce w naszym domu, w którym przechowujemy nasze ulubione alkohole i które każdy urządzi w swoim stylu i wymiarze odpowiednim do wnętrza.

Każdy z nas marzy o odpowiednio wyposażonym barku w domu. Barek to fizyczne miejsce w naszym domu, w którym przechowujemy nasze ulubione alkohole i które każdy urządzi w swoim stylu i wymiarze odpowiednim do wnętrza. Barek jednak to nie tylko alkohole, które się w nim znajdą. Barek to również szereg akcesoriów, które pozwolą Ci serwować wyśmienite drinki czy wybrane przez Ciebie wina, koniaki czy inne alkohole w elegancki i odpowiedni sposób.

Jednym z niezbędnych akcesoriów w każdym barku musi być korkociąg i otwieracz do butelek. Otwieracze do butelek mogą mieć bardzo różne kształty, będąc nie tylko użyteczne ale i stanowić elegancką ozdobę każdego baru. Każdy musi wybrać sobie odpowiedni korkociąg do potrzeb i przyzwyczajeń. Można wybrać bardo proste korkociągi uniwersalne, wyciągające korki z każdego typu butelek lub zdecydować się na cały zestaw. Do wyboru jest wiele zestawów, w skład których wchodzą różne akcesoria potrzebne w barku:  korkociąg, obcinacza do foli, termometr, nalewak, korek do butelki od wina, korek do butelki do szampana czy niekapka. W zależności więc od swoich przyzwyczajeń każdy może wybrać sobie najlepszy zestaw.

Wracając do korkociągów to warto rozważyć kupno korkociągu elektrycznego. Cieszą się wielkim powodzeniem i są bardzo praktyczne. Bez problemu wyciągną każdy korek.  

Wina lub szampany wymagają odpowiedniej temperatury serwowania. Aby utrzymać odpowiednia temperaturę niezbędnym wyposażeniem barku jest wiaderko. Wiaderko może być bardzo proste wykonane z tworzywa sztucznego lub bardzo eleganckie wykonane ze stali szlachetnej.

 

Licencja: Creative Commons