Próba rozwiązania dylematów pojawiających się przy urządzaniu łazienki, bo każda z zamysłu ma być tą niepowtarzalną.
Oto analiza możliwości na podstwie uzyskanych informacji z polskiego rynku.

Data dodania: 2009-10-28

Wyświetleń: 6623

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moda na produkty naturalne dosięgła nawet wnętrz. Nie o modę tutaj jednak chodzi a o wnętrze, nasze wnętrze. Ten, kto już urządzał swoje mieszkanie czy dom, doskonale zdaje sobie sprawę, jak trudne to wyzwanie gdy stawiamy na komfort, unikalność rozwiązań i brak wsparcia ze strony architekta.

W pewnym momencie przy urządzaniu łazienki utykamy przy... umywalce. Bo jaka ona powinna być skoro w 80% odwiedzanych łazienek spotkać można białe, ceramiczne umywalki? Metalowa - dudni podczas kapania wody, szklana - zostawia wiele smug po mydle i zacieki, co więc pozostaje jako alternatywa? Z pomocą dla takich wymagań przychodzi natura i umywalki z kamienia naturalnego. Otrzymujemy ofertę pełnej kamy kolorów, rozmiarów, rodzajów kamienia i krajów pochodzenia... Stajemy więc przed kolejnym dylematem, która, dla czego...

Doświadczeni sprzedawcy i eksperci, którym nie zależy na "upchnięciu" towaru przekażą rzetelne informacje iż podział związany z krajami niesie następujące kwestie do rozstrzygnięcia (dotychczasowe przypadki na rynku polskim):

Umywalki z kamienia Chiny:

- obniżona jakość (cienkie ścianki boczne umywalki)

- próby fałszowania materiału (podawany za kamień okazał się mieszaniną zaprawy betonowo klejowej, imitującej kamień)

- promieniowanie kamienia (po badaniach kontenera umywalek i wanien wyniki i dalsze śledztwo ujawniły iż kamień zużyty do produkcji umywalek (o niskiej cenie) pochodził z byłego poligonu wojskowego. Chechowała go duża dawka promieniowania)

- pojawiające się pęknięcia po kilkumiesięcznej ekslploatacji ze względu na zbyt cieńkie ścianki

- sztuczne uszlachetnianie umywalki - pokrywanie warstwą cieńką powłoką bezbarwenego kleju/lakieru na potrzeby połysku i chwilowej trwałości.

+ niska cena

Umywalki z kamienia Turcja:

- ograniczony wybór

- przeważająca oferta materiałowa to trawertyn, który ze względu na liczne pory i małe otwory nie nadaje się na umywalkę, gdyż powoduje powstawanie zanieczyszczeń i gnijących osadów

-/+ umiarkowana i średnia cena

+ odpowiednia grubość ścianek

Umywalki z kamienia Indonezja:

- wyższa cena umywalek

- niewielka oferta na rynku

+ odpowiednia grubość umywalek i duży wybór

Trudno się więc dziwić, iż w większości łazienek spotykamy białe, ceramiczne umywalki, które także nie są idealne. Podczas procesu produkcji i wypalania ceramiki dochodzi do zniekształceń, przez co nigdy nawet za najdroższą ceramiczną umywalkę nie otrzymamy idealnego konta prostego czy też idealnej prostej powierzchni. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku dużych lub długich umywalek.

Tymczasem pojedynczy rzemieślnicy w Indonezji wytwarzają ręcznie produkty o wartości historycznej i artystycznej. Dziewicza natura wysp oferuje niezwykły wybór kamieni naturalnych a specjalnie wybrane i posortowane kamienie pochodzą z wysp takich jak: Bali, Jawa, Sumatra, Borneo, Maluku, Sumba, Lomok, Yamenda oraz 97 innych, nie zamieszkanych przez człowieka. Zmieniają się one w umywalki i wanny. Każdorazowe dotknięcie takiego przedmiotu wykonanego z kamienia naturalnego przypomni każdemu o pięknie Matki Natury.

Kolekcja luksusowych umywalek i wanien wykonana jest z takich kamieni jak: granit, marmur, onyks, piaskowiec czy kamień wulkaniczny. Z całą pewnością są to jedne z najbardziej ekskluzywnych produktów dostępnych na rynku.

Wszystkie produkty opierają swoją unikalność na połączeniu szlachetnych materiałów, różnorodnych tonacji kolorystycznych z ogromnym wachlarzem cieni i smug, które spotkać możemy jedynie w przypadku produktów wykonanych z kamienia naturalnego.
Kamienie naturalne posiadają wspaniałe kształty, co powoduje, że produkty z nich wykonane są jedyne w swoim rodzaju. Natura uczyniła każdy kamień swoistym dziełem sztuki i tak też powinniśmy traktować wszystkie artykuły wykonane z tego materiału. Dotyk kamienia spowoduje szereg pozytywnych doznań, które choć na chwilę pozwolą Państwu przenieść się bliżej natury.

Decydując się na wybór umywalki z kamienia pamiętać należy, że żadna umywalka nie będzie taka sama. Dla bezpieczeństwa obligatoryjnie wymagać powinniśmy oznaczenia CE umywalki, jako oznaczenia dopuszcającego do wprowadzenia towaru na terytorium UE. Importer musi przeprowadzić szereg badań związanych z bezpieczeństwem produktów aby móc je uzyskać.

szczególne podziękowania za pomoc w uzyskaniu informacji związanych z tematem umywalki z kamienia - firmie Lux4home - jedynej zdradzającej tak wiele informacji]

Licencja: Creative Commons
4 Ocena