Tak już nasz świat jest skonstruowany, że w każdej dziedzinie i w każdej branży, a zwłaszcza na szeroko pojętym rynku pracy (zarówno dostępnym jak i potencjalnym), jedną z ważniejszych rzeczy jest dostęp do informacji.

Data dodania: 2009-04-27

Wyświetleń: 1839

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W każdym przedsięwzięciu i w każdym projekcie, aby można było mówić o sukcesie, potrzebne jest dotarcie z pomysłem do jak najszerszego grona osób - dotarcie z informacją do wszystkich ewentualnych zainteresowanych. Możliwości jest wiele. Bardzo ważna jest droga pantoflowa, duże pole rażenia mają media. Dla odbiorców istotne jest jednak również to, aby wszelkie wątpliwości można było rozwiać u źródła i to, aby bez większego trudu zapoznać się z wzmiankowanym w prasie czy telewizji tematem. Sposób jest tylko jeden – Internet.
W tym aspekcie Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie bez wątpienia stanęła na wysokości zadania. Projekt Inwestuj w siebie, którego jest pomysłodawcą, już od dłuższego czasu przewija się w mediach. Przypomnijmy, że celem programu jest zachęcenie Dolnoślązaków do podjęcia wysiłku ustawicznego kształcenia. Główną grupą docelową pomysłu są mieszkańcy Dolnego Śląska w przedziale wiekowym od 25 do 64 lat oraz osoby nieuczące się w wieku od 18 do 24 lat. Program jest zorientowany zarówno na mieszkańców miast, jak i wsi, w których odsetek bezrobotnych jest największy, szczególnie w przypadku osób powyżej 45 roku życia. Właśnie ich uwagę Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej pragnie zwrócić na aż 788 funkcjonujących na Dolnym Śląsku placówek, w których proces kształcenia ustawicznego może być z powodzeniem realizowany. W jaki sposób można dowiedzieć się o szczegółach projektu Inwestuj w siebie? Pomysłodawcy przychodzą nam z pomocą na www.frdl-cd.org.pl
Jest to strona internetowa Fundacji, na której znalazło się sporo miejsca na opisanie tego, co dzieje się dookoła interesującego nas przedsięwzięcia. Możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat formalnego kształcenia ustawicznego oraz płynących z niego korzyści. Możemy poczytać jak cel przyświeca projektowi i czym Fundacja kierowała się przy jego tworzeniu oraz zapoznać się z aktualnościami. Przede wszystkim jednak na wspomnianej stronie znaleźć można informacje dotyczące potrzeb lokalnych rynków pracy na Dolnym Śląsku. Znajduje się tu również baza dolnośląskich placówek oświatowych oferujących kierunki kształcenia adekwatne do wymogów regionalnych rynków pracy. Wyszukiwanie jest bardzo przejrzyste i umożliwia szybkie dotarcie do poszukiwanych informacji. Dodatkowo, w celu zapewnienia szerokiej grupie odbiorców dostępu do wszelkich wiadomości związanych z formalnym kształceniem ustawicznym oraz z sytuacją na rynku pracy, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej postanowiła uruchomić bezpłatną infolinię: 0 800 600 600, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 16:00. Pod tym numerem, podczas rozmowy z konsultantem można dowiedzieć się, czy w danym powiecie możliwe jest uzyskanie wykształcenie w wybranym przez siebie zawodzie lub też czy istnieje zapotrzebowanie na zawód, w którym chcielibyśmy się dokształcić.
Od strony merytorycznej pomysłodawca projektu Inwestuj w siebie zrobił wszystko co w jego mocy, aby zaszczepić w społeczności ideę pomysłu i ułatwić wszelkim zainteresowanym podjęcie tego pierwszego kroku, na który zwykle najciężej się zdecydować. Pozostaje żywić nadzieję, że mu się udało.

Projekt „Inwestuj w siebie” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena