Kilkumiesięczna podróż za granicę to wzywanie dla samych wyjeżdżających. Aby miło spędzić czas, lepiej jest przygotować się na wszystkie ewentualności, które mogą stanąć na drodze do rozwoju kariery i przyszłego sukcesu zawodowego. 

Data dodania: 2016-10-28

Wyświetleń: 1096

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Żadna praca za granicą nie należy do łatwych. Przede wszystkim sama decyzja o wyjeździe może spędzać sen z powiek przez kilka miesięcy. Polscy lekarze należą do grupy zawodowej, która bardzo często wyjeżdża do innych państw, aby tam nieść pomoc chorym oraz zdobywać bezcenne doświadczenie i wiedzę. Dzięki temu Polacy mieszkający w Anglii mogą czuć się bezpiecznie – ich zdrowie jest bowiem w rękach rodaków, którzy doskonale znają ich potrzeby i oczekiwania.

 

Dlaczego polscy lekarze coraz częściej wyjeżdżają za granicę?

Polacy już od wielu lat wyjeżdżają za pracą. Ta konieczność nie ominęła też polskich lekarzy, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i odbywać staże w profesjonalnych klinikach i ośrodkach medycznych. To pierwsza i bardzo częsta przyczyna wyjazdów tej grupy zawodowej. W Anglii lekarze między dyżurami mogą spędzać czas w okolicznej bibliotece. Jest to też dobrze postrzegane nie tylko przez pracodawców, ale też pacjentów. Dzięki temu mają przekonanie, że lekarz, który się nimi opiekuje nie spoczywa na laurach, ale ciągle dąży do samorozwoju. Kolejnym powodem tego typu wyjazdów są problemy w funkcjonowaniu służby zdrowia – często brakuje pieniędzy na sprzęt czy konkretnych planów rozwoju danej placówki. W innych państwach sytuacja ta wygląda nieco inaczej – pracownicy sektora medycznego mają styczność z coraz to nowszymi urządzeniami, a sam system zarządzania jest znacznie bardziej restrykcyjny i dopracowany.

 

Specjalizacje polskich lekarzy w innych państwach

Coraz częściej za granicę wyjeżdżają osoby wyspecjalizowane w bardzo wąskich dziedzinach. W przypadku polskich lekarzy nie są to już jedynie interna czy pediatria, ale także ginekologia, chirurgia, dentystyka, dermatologia i kardiologia. Na Wyspach Brytyjskich pracuje obecnie wielu lekarzy z Polski, którzy tam prowadzą własne badania, odbywają praktyki, biorą udział w światowych konferencjach na temat szeroko pojętego rozwoju medycyny i technologii, które są ze sobą ściśle związane. Taka sytuacja sprawia, że inni Polacy, wyjeżdżający nawet na kilkuletnie kontrakty przestają obawiać się o swoje zdrowie i nie unikają wizyt u lekarza, ale coraz częściej decydują się korzystać z pomocy specjalistów. Bogata wiedza profesjonalnych lekarzy oraz dostęp do nowoczesnych urządzeń sprawia, że znikają wszelkie obawy, a pojawia się pewność, że będziemy otoczeni najlepszą opieką, na jaką tylko mogliśmy trafić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena