Remonty w domach czy mieszkaniach z reguły są bardzo drogie. Nie można się więc dziwić, że zdecydowana większość osób stara się używać możliwie jak najtańszych materiałów czy chociaż część prac wykonać samodzielnie, by okroić wydatki. 

Data dodania: 2013-06-28

Wyświetleń: 1925

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ten sposób bowiem można zaoszczędzić pieniądze na wykonanie prac remontowych w innym pomieszczeniu, co inaczej nie byłoby możliwe.

Okazuje się jednak, że nie wszystkie prace remontowe muszą być skomplikowane. Niektóre z nich z powodzeniem można wykonać samodzielnie, jak na przykład postawić ściankę działową. Jak wykonać to szybko, sprawnie, a przede wszystkim możliwie jak najbardziej poprawnie?

Przede wszystkim pierwszym krokiem powinno być zgromadzenie wszystkich niezbędnych materiałów, by nie było konieczności ich dokupowania w czasie prowadzonych prac. Niezbędne będą pustaki silikonowe, najczęściej o grubości około sześciu centymetrów, szlifierka, wiertarka, mieszarka, ołówek, sznurek, poziomica, zaprawa klejowa, młotek murarski, kielnia, wiaderko oraz kątownik.

Później trzeba wyznaczyć miejsce ścianki, przyciąć pustaki tak, by odpowiadały jej przyszłym wymiarom, a samo murowanie zaczyna się od naroży ścianki działowej, jaka dopiero ma powstać. W jednym z naroży owej ścianki trzeba koniecznie ustawić pierwszy z pustaków. Niezbędne jest zastosowanie zaprawy klejowej, jaka przytwierdzi pustak do podłoża. Należy nałożyć ją kielnią na podłogę w tym miejscu. Pustak do podłoża dociskamy uderzając młotkiem.

Pierwszy z pustaków musi być koniecznie umieszczony do ściany prostopadle, dlatego trzeba w tym celu użyć kątownika. W ten sposób ustawia się również kolejne pustaki. Pustaki muszą zostać ze sobą dokładnie spojone, a fakt, czy ściana jest stawiana prosto, sprawdza się za pomocą sznurka. Ścianka z sufitem łączona jest za pomocą elementów dylatacyjnych.

Z powodzeniem może to być chociażby wełna mineralna. Poziom pustaków sprawdza się za pomocą poziomicy. Jeśli w ściance działowej mają zostać umieszczone drzwi, trzeba zastosować nadproże. Najłatwiej będzie kupić już takie, które jest gotowe. Oszczędzi to wiele pracy. 

Samodzielne postawienie ścianki działowej nie jest zadaniem trudnym. Jeśli mimo opisu pewne kroki nadal nie są zrozumiałe, w sieci jest wiele filmików, na których bardzo dokładnie przedstawiane są poszczególne czynności, warto je obejrzeć, by mieć pewność, że wszystko robi się poprawnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena