Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż wyliczenie zrobione w ten sposób jest tylko szacunkowe. Kalkulator jest narzędziem prostym. Nie uwzględnia danych o Twojej sytuacji rodzinnej, przychodach z innych krajów, czy ulg i rabatów, z których jesteś uprawniony korzystać. Z tego powodu jego wyniki czasem odbiegają od dokładnej wartości zwrotu. Dokładną kwotę, jaką jesteś w stanie odzyskać wylicza i wypłaca tylko dany urząd skarbowy. Należy to brać pod uwagę wybierając pośrednika, jeśli jako kryterium wyboru wybierzesz wynik Kalkulatora, mając nadzieję, że to zagwarantuje Ci najkorzystniejszy zwrot. Pewne firmy wykorzystują tę naiwność klientów, i celowo zawyżają rezultaty Kalkulatora Zwrotu. Dlatego nie daj się zmylić. Kwota przysługującego zwrotu zależy tylko od wyliczeń danego obcego urzędu podatkowego, a nie od rezultatu Kalkulatora.
Warto również orientować się, co to jest zwrot podatku ogólnie. Urząd fiskalny oddaje nie w 100% zapłacony podatek, a jedynie jego kwotę nadpłaconą. Prawo podatkowe określonego kraju przewiduje bowiem pewną kwotę dochodu, którą można wypracować przez rok bez opodatkowania. Do zwrotu jest w takiej sytuacji nie cały podatek napisany na dokumencie od pracodawcy. W przypadku, jeżeli Twoje roczne pensje nie przekroczyły ustalonej kwoty wolnej od podatku, wtedy możesz otrzymać cały odciągnięty podatek, tzn. 100%.
Jednak w większości przypadków wypłacie podlega tylko podatek nadpłacony, z tego powodu podchodź z ostrożnością do firm, które oferują zwrot 100%. Jest to raczej chwyt reklamowy nakierowany na pozyskanie klienta nieświadomego zasady działania zwrotu podatku.
Opłaca się starać o zwrot podatku z zagranicy, dlatego, że w ponad 80% sytuacji taki zwrot przysługuje. A średnia kwota zwrotu to ok. 1600 złotych!