Pomysłów jest na to tyle samo, co i możliwości, a każda możliwość ma plusy i minusy. Najczęściej środek lokomocji dobieramy do zasobności własnego portfela, rodzaju wyprawy i czasu, jaki chcemy na nią poświęcić.

Data dodania: 2011-10-17

Wyświetleń: 1742

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ze względu na atrakcyjne promocyjne tanie loty, jakie oferują chyba wszystkie linie lotnicze, coraz więcej z nas decyduje się udać w podróż samolotem, bo nie dość, że tanio to i szybko. Nie wszędzie jednak samolotem dolecimy. Po wylądowaniu musimy sobie organizować dojazd do celu. Są miejsca, do których by dotrzeć samolotem trzeba wynająć lot czarterowy. W Polsce przewoźników oferujących je oczywiście nie brakuje. Najtaniej taki przelot wychodzi, jeśli skrzykniemy się większą grupą zgranych przyjaciół, bądź całą rodziną z babciami, ciotkami i wujostwem.

Jazda pociągiem zajmuje niewątpliwie o wiele więcej czasu niż podniebna podróż. Ma jednak wiele innych zalet, jak na przykład bezstresowe podziwianie przez okno mijających krajobrazów. Podróż pociągiem na przykład w takiej Szwajcarii wiedzie przez bardzo malownicze trasy i z tego powodu jest naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Tamtejsze pociągi wstawione mają specjalne okna panoramiczne, przez które jadąc ogląda się między innymi wspaniałe górskie szczyty Alp.

Podróżować można też autokarem. Te poruszające się na międzynarodowych trasach są bardzo wygodne, zaopatrzone w toalety, klimatyzacje i sprzęt DVD. Minusem podróżowania jest to, że nigdy nie wiadomo, na jakie przeszkody po drodze napotkamy. Ograniczoną też mamy przestrzeń do rozprostowania kości. Jadąc wycieczką plusem w takim autokarze jest integracja.

Największą niezależność daje samochód, którym zawsze możemy zrobić przerwę w podróży, rozprostować kości, zjeść obiad w przydrożnej knajpie i zatrzymać się w dowolnym miejscu na zwiedzanie. Podróżowanie po Europie samochodem wymaga jednak większego nakładu finansowego w skład, którego wchodzi po pierwsze koszt paliwa, po drugie opłaty za autostrady.

Są nadal wśród nas i tacy, którzy preferują podróżowanie autostopem. Podróżowanie za jeden uśmiech nie jest jednak do końca bezpiecznym rozwiązaniem. Autostopowicze chcąc wskazać miejsce, do którego zmierzają, przygotowane mają tabliczki z nazwą miejscowości. W Europie nielegalne jest zatrzymywanie tak zwanej okazji na autostradach. Prościej i legalniej jest na zwykłych drogach. Najlepszym miejscem wystawienia się z tabliczką jest stacja benzynowa, parkingi i zjazdy na autostradę.

Jakikolwiek środek lokomocji nie wybierzemy, każdą podróż należy dobrze zaplanować i dobrze się do niej przygotować. A więc, bon voyage!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena