Profil Użytkownika

Kilka słów o mnie

BOŻENA RYCZKOWSKA Studia medyczne ukończyła w 1979r na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest specjalistą chorób dzieci, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Medycyny Komplementarnej "Saluber", twórcą i redaktorem naczelnym pisma naukowego o tej samej nazwie, poświęconego medycynie komplementarnej. Obecnie prowadzi własny gabinet lekarski PRZYJAZNA MEDYCYNA, gdzie zajmuje się leczeniem dzieci i dorosłych, wykorzystując zdobyte doświadczenie kliniczne oraz wiedzę w zakresie homeopatii, ziołolecznictwa i medycyny chińskiej - posługując się między innymi zabiegami elektropunktrury i laseropunktury.

Moje zainteresowania

Moje zainteresowanie naturalnymi metodami leczenia wynika braku skutecznych efektów farmakoterapii w chorobach przewlekłych, często określanych mianem „nieuleczalne”. Co więcej, objawy uboczne stosowanych przewlekle leków powodują kolejne groźne schorzenia. Dziś wiem, że nie ma chorób nieuleczalnych, są tylko niewłaściwie leczone. Medycyna komplementarna pozwala zmierzyć się z każdym przypadkiem, ponieważ łączy w sobie współczesną wiedzę medyczną i doświadczenie tysięcy pokoleń lekarzy. Kierując się zasadą primum non nocere stwarza choremu warunki do powrotu do zdrowia. Umożliwia to stopniowe redukowanie ilości pochłanianych codzienne leków. Leczenie komplementarne polega na łączeniu kilku naturalnych sposobów leczenia, co pozwala skutecznie eliminować źródła choroby. Jego podstawą zawsze jest żywienie i ziołolecznictwo, ale bardzo często posługuję się także laseropunkturą zgodnie z zasadami tradycyjnej medycyny chińskiej, homeopatią oraz medycznym aspektem ćwiczeń hatha joga według wzorów indyjskiej ajurwedy. Leki i sposób leczenia zawsze dobieram indywidualnie, ponieważ każdy choruje nieco inaczej.

Pokaż więcej
Oczyszczanie

Oczyszczanie

Każdy organizm jest inny i dlatego nie ma uniwersalnego sposobu na oczyszczenie go z toksyn. Poniżej prezentujemy wybrane metody, które mogą pomóc w detoksykacji. Jedne z nich mają wieloletnią tradycję, inne związane są z najnowszymi osiągnięciami nauki.

Zespół jelita nadwrażliwego

Zespół jelita nadwrażliwego

Według statystyk 20% dorosłych cierpi na dolegliwości określane jako zespół jelita nadwrażliwego (ZJN). Chorych jest zapewne znacznie więcej, gdyż do lekarza zgłaszają się głównie ci, u których dolegliwości są duże i dotyczą częstych biegunek. Jeżeli założymy, że najczęstszym objawem ZJN są zaparcia i wzdęcia, to możemy liczyć, że kłopoty z ZJN ma ponad 50% populacji.

Alergie

Alergie

Światowa Organizacja Zdrowia umieszcza alergię na trzecim miejscu na liście najczęściej występujących schorzeń. Występowanie wrodzonej predyspozycji do alergii stwierdza się co najmniej u 10% populacji na świecie, a co gorsza, liczba ta z roku na rok rośnie. Prognozy są niepokojące. Przewiduje się, że po roku 2020 alergików będzie więcej niż osób wolnych od alergii.

Kamica nerkowa

Kamica nerkowa

Polska należy do regionów, częstego występowania kamicy nerkowej, a letnie upały dodatkowo sprzyjają krystalizacji kamieni w drogach moczowych. Chociaż choroba ta przebiega na ogół bezobjawowo, może jednak wywołać silne ataki bólu, znane wszystkim, jako kolka nerkowa.

Profil

Bożena Ryczkowska

Autor
Napisz wiadomość

BOŻENA RYCZKOWSKA Studia medyczne ukończyła w 1979r na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest specjalistą chorób dzieci, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Medycyny Komplementarnej "Saluber", twórcą i redaktorem naczelnym pisma naukowego o tej samej nazwie, poświęconego medyc ...

Artykułów:
4
Kod partnerski:
/p:5178

Data urodzenia:
1970-01-01
Dołączył:
2008-02-14 23:39:48
Województwo:
0

Ostatnie logowanie:
30-11--0001