Regały z drzwiczkami to meble dość niepozorne. Jednak w praktyce są bardzo funkcjonalne i mogą być naprawdę efektowne wizualnie. Pod wieloma względami przewyższają inne meble. Czym cechują się regały wyposażone w drzwiczki i kiedy warto na nie postawić?

 

 

Data dodania: 2023-06-29

Wyświetleń: 111

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego warto zdecydować się na regał z drzwiczkami?

Jakie zalety ma regał z drzwiczkami?

Regał z drzwiczkami to mebel, który postawić można w każdym pomieszczeniu. Ma całkiem sporo zalet. Przede wszystkim ustawić można na nim w zasadzie wszystko - ciekawe figurki, zdjęcia w ramkach, książki, bibeloty, kwiaty itd. Oczywiście dotyczy to mebli solidnych i trwałych, takich, które można znaleźć np. w ofercie sklepu internetowego https://sw-design.pl/pl/c/Regaly-z-drzwiczkami/98

Regały pozwalają na doskonałe wyeksponowanie swojej zawartości. Sprawdzają się w salonach, sypialniach czy garderobach. Często się z nimi spotkać można w gabinetach i biurach. Niektóre osoby meble tego typu wykorzystują nawet w łazienkach i kuchniach. 

Gdzie sprawdzi się regał z drzwiczkami?

Nie bez powodu uważa się regały z drzwiczkami za meble bardzo funkcjonalne. Na otwartych półkach ustawić można te przedmioty, które mają być eksponowane. Są to często zdjęcia, kwiaty, pamiątki z podróży itd. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby nie przesadzić. Mebel nie może być przeładowany dodatkami. 

Z kolei za drzwiczkami click-on schować można to, co powinno pozostawić zakryte dla innych np. dokumenty różnego rodzaju, ubrania, bielizna. Dzięki temu rozwiązaniu w danym pomieszczeniu można zachować porządek. 

Jaki regał z drzwiczkami wybrać dla siebie?

Na samym starcie trzeba zastanowić się nad tym, jaką faktycznie funkcję ma spełniać dany regał i do czego ma służyć. Wybór na rynku w tym zakresie jest naprawdę spory. Mimo upływu lat wciąż na popularności nie tracą oczywiście meble drewniane, które są bardzo solidne i wytrzymałe. Stanowią inwestycję na długie lata. 

Spore znaczenie podczas wyboru regału ma nie tylko materiał wykonania mebla, ale i jego kolorystyka. Warto postawić na regał, który kolorystycznie współgra z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. 

Ciekawą informacją jest to, że regały z drzwiczkami ustawiać można w różnych miejscach. Wcale nie muszą stać jedynie pod ścianą. Coraz więcej osób tego rodzaju meble wykorzystuje do optycznego wydzielania stref w pomieszczeniu. W salonie za pomocą regału można oddzielić kuchnię od strefy relaksu. To świetny sposób na stworzenie swego rodzaju ścianki działowej, którą w każdej chwili można usunąć. Licencja: Creative Commons
1 Ocena