Chrzest jest najważniejszym sakramentem chrześcijańskim i jako taki wymaga odpowiedniego przygotowania: duchowego i materialnego. Rodzice coraz częściej przykładają ogromną wagę do stroju dziecka, zwłaszcza dziewczynki. Kreacja powinna prezentować się pięknie w kościele i podczas przyjęcia, a często także w trakcie sesji zdjęciowej. Nie wiesz, z czego powinien składać się komplet do chrztu dla dziewczynki? Sprawdź modne propozycje na sezon wiosenno-letni i jesienno-zimowy. 

 

 

Data dodania: 2023-06-28

Wyświetleń: 119

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z czego powinien się składać komplet do chrztu dla dziewczynki?

Komplet do chrztu dla dziewczynki na wiosnę i lato

Ceremonia chrztu może odbyć się o dowolnej porze roku, jednak wielu rodziców dzieci urodzonych jesienią lub zimą zwleka z organizacją uroczystości, czekając na cieplejsze miesiące. Argumentują to m.in. tym, że wiosną i latem łatwiej jest stworzyć wygodny komplet do chrztu dla dziewczynki. Może on składać się z:

- sukienki lub rampersa z długim, lub krótkim rękawem,

- bolerka, 

- skarpetek lub ażurowych podkolanówek, a w przypadku niekorzystnej aury - cienkich rajstop, 

- butów, tzw. niechodków (w przypadku dzieci, które jeszcze samodzielnie nie chodzą),

- dekoracyjnych dodatków: paseczka i bezuciskowej opaski,

- szatki chrzcielnej, wykorzystującej te same zdobienia, które pojawiają się na sukience lub rampersie. 

Komplet do chrztu dla dziewczynki na jesień i zimę

Zgodnie z tradycją, dziecko powinno zostać ochrzczone możliwie szybko. Wielu rodziców przestrzega tego niepisanego przykazania. Wówczas ceremonia chrztu jest organizowana bez względu na niekorzystną aurę. Co ciekawe, uroczystość odbywająca się jesienią lub zimą może mieć wyjątkowy klimat - również za sprawą eleganckich i bardzo funkcjonalnych kompletów do chrztu dla dziewczynki.  Najczęściej obejmują one: 

- sukienkę lub rampers z długim rękawem i pasujące bolerko, 

- elegancki płaszczyk o fasonie dopasowanym do fasonu sukienki, 

- dekoracyjne dodatki: czapkę i chustę w trakcie ceremonii w Kościele i bezuciskową opaskę i pasujący paseczek w trakcie przyjęcia i towarzyszącej mu sesji zdjęciowej,

- rajstop, 

- butów tzw. niechodków (w przypadku dzieci, które jeszcze samodzielnie nie chodzą),

- szatki chrzcielnej, dopasowanej do charakteru sukienki i uroczystości w ogóle. 

Gdzie kupić komplet do chrztu dla dziewczynki?

Komplet do chrztu dla dziewczynki najczęściej wymaga samodzielnego dopasowania poszczególnych elementów. Możesz to zrobić np. w tej kategorii https://milulove.pl/ubranka-na-chrzest-swiety sklepu internetowego z ubrankami okolicznościowymi Milulove. Bogaty i spójny asortyment wyraźnie ułatwia zbudowanie własnego zestawu, często spersonalizowanego. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena